Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL All 470,904,860.00 224 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,175,660 2014-12-30 2014-12-31 3542110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 5299/3 dt 04.12.14 fat 7016 sr 11532389 dt 04.12.14 fh 4338 dt 04.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 97,020 2014-12-30 2014-12-31 354410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 5299/3 dt 04.12.14 fat 7050 dt 12.12.14 sr 11532421 fh 4406 dt 12.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 39,600 2014-12-30 2014-12-31 354310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 5299/3 dt 04.12.14 fat 7045 sr 11532421 dt 11.12.14 fh 4395 dt 11.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,223,250 2014-12-27 2014-12-29 340710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna, kon vazh 2511/19 d 22/7/14,fat 6897 d 3/11/14 s 11532270,fh 4189 d 3/11/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,557,000 2014-12-29 2014-12-29 343010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 3743/8 DT 11.11.14 UP 3743 DT 28.08.14 RAP 3743/6 DT 21.10.14 FAT 6989 DT 01.12.14 SR 11532362 FH 53 DT 01.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,935,556 2014-12-27 2014-12-29 340810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna, kon vazh 2511/19 d 22/7/14,fat 6662 d 28/8/14 s 11532035,fh 3721 d 28/8/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 4,559,076 2014-12-28 2014-12-29 352210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 2568/4 dt 10.06.14 fat 7017 dt 05.12.14 sr 11532390 fh 4341 dt 05.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,775,250 2014-12-27 2014-12-29 340910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna, kon vazh 2511/19 d 22/7/14,fat 6853 d 20/10/14 s 11532226,fh 4095 d 20/10/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,706,400 2014-12-22 2014-12-23 333610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT KONT NE VAZHD 2511/20 DT 22.07.14 FH 4158 DT 27.10.14 FAT 6950 sr 11532323 dt 18.11.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,184,696 2014-12-22 2014-12-23 333410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 1947/8 dt 02.06.14 fat 6972 sr 11532345 dt 24.11.14 fh 4290 dt 24.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,589,408 2014-12-22 2014-12-23 330810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 1947/8 dt 02.06.14 fh 2462 dt 17.11.14 fat 6946 sr 11532319 dt 17.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 33,480 2014-12-22 2014-12-23 333510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 1947/8 DT 02.06.14 FAT 6992 SR 11532365 DT 01.12.14 FH 431 DT 01.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 778,800 2014-12-18 2014-12-19 313810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 2338/8 DT 3.08.12 FAT 4512 DT 04.10.12 SR 02807285 FH 865 DT 08.10.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,540,000 2014-12-18 2014-12-19 265810130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT qsut blerje mirkromanipulator up 3114 dt 04.07.14 rap 3114/5 dt 25.07.14 njoft fit 3114/6 dt 25.07.14 kont 3114/7 dt 14.08.14 fat 6784 dt 30.09.14 sr 11532157 fh 38 dt 26.09.14 pv 25.09.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,973,964 2014-12-18 2014-12-19 283210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut blerje barna kont ne vazhd 2511/19 dt 22.07.14 fh 3983 dt 26.09.14 fat 6768 dt 26.09.14 sr 11532142
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,682,000 2014-12-09 2014-12-10 282710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 2568/4 DT 10.06.14 FAT 6857 SR 11531803 DT 31.10.14 FH 4198 DT 31.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 192,552 2014-12-09 2014-12-10 290910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 2568/4 DT 10.06.14 FAT 6945 SR 11532318 DT 17.11.14 FH 4250 DT 17.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,402,800 2014-12-04 2014-12-05 279310130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 MIRMBATJE APARTURE UP 2286 DT 14.05.14 RAP 2286/20 DT 01.08.14 NOF FIT 2286/2 DT 14.05.14 RELAC 19.10.14 KONT 2286/34 DT 07.08.14 FAT 6823 SR 1532196 DT 20.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,754,000 2014-12-04 2014-12-05 279410130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT MIRAMBTJE APARATURE UP 2286 DT 14.05.14 RAP 2286/20 DT 14.05.14 NJOF FIT 2286/2 DT 14.05.14 RELAC 19.10.14 KOTN 2286/35 DT 07.08.14 FAT 6822 SR 1532195 DT 10.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 187,200 2014-12-03 2014-12-04 282810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna vazhdim kontr. 2315/6 dt. 01.07.2014 fat.6889 sr 11532262 dt 31.10.14 fh 4177 dt 31.10.2014