Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL All 470,904,860.00 224 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 477,000 2014-05-28 2014-05-29 1064 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 2112/8 dt 05.04.2013,fat 5189 seri 06518962 dt 21.06.2013,fl hyr nr 1683 dt 21.06.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 616,800 2014-05-28 2014-05-29 109110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT detyrimet e prapambetura ,Barna kont.ne v.4031/1 dt.22.07.2013 fat.5602(09633875) dt.14.10.13 fh.2167 dt.14.10.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 286,956 2014-05-28 2014-05-29 1047 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 5266/9 dt 06.12.2011,fat 3997 seri 88349270 dt 31.01.2012,fl hyr nr 95 dt 08.2.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 483,571 2014-05-28 2014-05-29 1035101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 786/3 dt 8.02.2012 fat. 4028 dt 88349301 dt 22.02.2012 fh 161 dt 24.02.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 90,000 2014-05-28 2014-05-29 103210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 bl barna kontrate vazhd. 2535/10 dt 27.07.11 fat 3905/2 dt 30.11.2011 seri 70660460 fh 853 dt 30.11.11dt 2.12.2011 fat 3916 dt 7.12.11 seri 88349189 fh 880 dt 7.12.11
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 594,000 2014-05-28 2014-05-29 108310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT detyrimet e prapambetura ,Barna kont.ne v.4031/1 dt.22.07.2013 fat.5409 (09633682) dt.29.08.13 fh.1956 dt.29.08.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 792,120 2014-05-28 2014-05-29 107410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Detyrime te prapambetura Barna, kont.v. nr.4031/2 dt.22.07.2013 fat.5370(09633643) dt.15.08.2013 fh.nr. 1890 dt.16.08.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 360,000 2014-05-28 2014-05-29 111710130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 Mirmb aparat mjeksore kontrate ne vazhdim 544/3 dt.26.01.2012 fat.4077 seria 88349350 dt.31.03.2012 relacion teknik dt.31.03.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,440,000 2014-05-28 2014-05-29 110510130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 Mirmb aparat mjeksore kontrate nr.2354/6 ne vazhdim dt.30.06.2011 fat.3839 seria 88349112 dt.01.11.2011 relacion teknik dt.31.10.2011
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 138,600 2014-05-28 2014-05-29 107510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA Kontrate ne vazhdim 4170/7 dt/29.08.2013 fat.5604( 09633877) dt.14.10.2013 fh.2173 dt.14.10.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 837,600 2014-05-28 2014-05-29 111410130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 Mirmbajtje Aparature mjeksore Kontrate 547/3 dt.26.01.2012 fat.4074 seria 88349347dt.31.03.2012 relac teknik dt.31.03.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 356,298 2014-05-28 2014-05-29 111310130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 Mirmbajtje Aparature mjeksore Kontrate 548/3 dt.26.01.2012 fat.4076 seria 88349349 dt.31.03.2012 relac teknik dt.31.03.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 9,000,000 2014-05-28 2014-05-29 110410130492014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes QSUT 602 BARNA , kv dt 106.2013, ft nr 5321 seri 09633594 dt 31.7.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,645,600 2014-05-28 2014-05-29 108910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT detyrimet e prapambetura ,Barna kont.ne v.4031/1 dt.22.07.2013 fat.5743(09634077) dt.20.11.13 fh.2315 dt.25.11.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 6,124,382 2014-05-28 2014-05-29 1059 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 2112/8 dt 05.04.2013,fat 5024 seri 06518797 dt 17.04.2013,fl hyr nr 1413 dt 18.04.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 5,897,357 2014-05-28 2014-05-29 1049 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 BARNA ,kontrate shtese nr 912/3 dt 22.2.2013, ft nr 4902, seri 06518675 dt 11.3.2013, fh dt 15.3.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,246,846 2014-05-28 2014-05-29 1046 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 5266/9 dt 06.12.2011,fat 3996 seri 88349269 dt 31.01.2012,fl hyr nr 94 dt 08.2.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 221,760 2014-05-28 2014-05-29 105610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 BARNA , kontrate nr 1880/3 dt 29.3.2013, ft nr 5027 seri 06518846 dt 8.5.2013, fh dt 9.5.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,057,683 2014-05-28 2014-05-29 108810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT detyrimet e prapambetura ,Barna kont.ne v.4031/1 dt.22.07.2013 fat.5754(09634077) dt.25.11.13 fh.2316 dt.25.11.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 152,640 2014-05-28 2014-05-29 1054 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 1878/3 dt 29.03.2013,fat 5092 seri 06518865 dt 17.05.2013,fl hyr nr 1521 dt 17.05.2013