Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL All 470,904,860.00 224 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,042,016 2014-12-03 2014-12-04 282910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT KONT NE VAZHD 11947/8 DT 02.06.14 FH 4188 DT 03.11.14 FAT 6898 SR 11532271 DT 03.11.14+FH 4199 DT 05.11.14 FAT 6903 DT 05.11.14 SR 11532276
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 444,000 2014-12-04 2014-12-04 280410130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT QSUT DP BLERJE SONDE KARDIAKE UP 159 DT 07.12.12 FAT 4829 SR 06518602 DT 12.02.13 FH 6 DT 12.02.13 PV 4+3 DT 14.12.103
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,878,360 2014-12-03 2014-12-04 284510130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013049 QSUT 602 bler instrumenta up 6.10.14 rap 03.11.14 njof fit 03.11.14 kont 4330/7 dt 14.11.14 fat 6976 sr 11532349 dt 24.11.14 fh 51 dt 24.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 853,200 2014-12-03 2014-12-04 283110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT KONT NE VAZHD 2511/20 DT 22.07.14 FH 4158 DT 27.10.14 FAT 6872 SR 11532245 DT 27.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 6,073,008 2014-12-03 2014-12-04 283010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT KONT NE VAZHD 11947/8 DT 02.06.14 4154 DT 27.10.14 FAT 6867 SR 11532240 DT 27.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 324,720 2014-12-02 2014-12-02 283310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT BARNA KON NE VAZHD 2251/15 DT 14.07.14 FH 4141 DT 27.10.14 FAT 6873 SR 11532246 DT 27.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,654,200 2014-11-26 2014-11-27 2790110130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT KONT 2286/30 DT 07.08.14 MIREMBATJE APARATURE UP 2286/ DT 14.05.14 RAP 2286/20 DT 01.08.14 NJOF FIT 2286/2 DT 14.05.14 FAT 6819 SR 1532192 DT 20.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 241,200 2014-11-26 2014-11-27 2789110130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT KONT 2286/30 DT 07.08.14 MIREMBATJE APARATURE UP 2286/ DT 14.05.14 RAP 2286/20 DT 01.08.14 NJOF FIT 2286/2 DT 14.05.14 FAT 6818 SR 1532191 DT 20.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,754,720 2014-11-26 2014-11-27 263410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT 2735/13 DT 14.08.2014 BLERJE MAT MJEKIMIM KARDIKIURGJI LOTI 3 STERILIZIMI UP 2735 DT 11.06.14 RAP 2735/4 DT 01.08.14 NJOF 2735/7 DT 01.08.14 FAT 6652 SR 11532025 DT 25.08.14 FH 3699 DT 25.08.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 918,000 2014-11-26 2014-11-27 278710130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT KONT 2286/27 DT 07.08.14 MIREMBATJE APARATURE UP 2286/ DT 14.05.14 RAP 2286/20 DT 01.08.14 NJOF FIT 2286/2 DT 14.05.14 FAT 6814 SR 1532187 DT 20.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,469,040 2014-11-26 2014-11-27 278810130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT KONT 2286/28 DT 07.08.14 MIREMBATJE APARATURE UP 2286/ DT 14.05.14 RAP 2286/20 DT 01.08.14 NJOF FIT 2286/2 DT 14.05.14 FAT 6816 DT 20.10.14 SR 1532189
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 227,280 2014-11-26 2014-11-27 263310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT 2735/13 DT 14.08.14 FAT 6735 SR 11532108 DT 17.09.14 FH 3896 DT 17.09.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 450,000 2014-11-26 2014-11-27 278610130492014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QSUT KONT 2286/26 DT 07.08.14 MIREMBATJE APARATURE UP 2286/ DT 14.05.14 RAP 2286/20 DT 01.08.14 NJOF FIT 2286/2 DT 14.05.14 FAT 6815 SR 11532188 DT 20.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,053,000 2014-11-26 2014-11-27 279210130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT KONT 2286/33 DT 07.08.14 MIREMBATJA E PAJISJE MJEKESORE LOTI 13 EKOGRAFI MEDISON UP 2286 DT 14.05.14 RAP 2286/20 DT 01.08.14 NJOF FIT 2286/2 DT 14.05.14 RELA 19.10.14 FAT 6820 DT 20.10.14 SR 1532193
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 961,200 2014-11-26 2014-11-27 2788110130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT KONT 2286/29 DT 07.08.14 MIREMBATJE APARATURE UP 2286/ DT 14.05.14 RAP 2286/20 DT 01.08.14 NJOF FIT 2286/2 DT 14.05.14 FAT 6817SR 1532190 DT 20.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,996,000 2014-11-26 2014-11-27 279110130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT KONT 2286/32 DT 07.08.13 MIREMBAJTJE E PASISJEVE LOTI 6MIREMBAJTJE GRAFI GMM DHE GRAFI SKOPI UP 2286/ DT 14.05.14 RAP 2286/20 DT 01.08.14 NJOF FIT 2286/2 DT 14.05.14 REL19.10.14 KONT 2286/32 DT 07.08.14 FAT 6821 SR 1532194 DT 20.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 945,000 2014-11-20 2014-11-21 274610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna vazhdim kontr. 1947/8 dt. 14.08.2014 fat.6802(11532175) dt. 06.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 8,333,976 2014-11-20 2014-11-21 274710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna vazhdim kontr. 1947/8 dt. 14.08.2014 fat.6785(11532158) dt. 01.10.2014 fh. 4010 dt. 01.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,229,784 2014-11-20 2014-11-21 274710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna vazhdim kontr. 2315/6 dt. 01.07.2014 fat.6825 (11532198) dt. 10.10.2014 fh. 4064 dt. 10.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,350,000 2014-11-14 2014-11-17 233510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna vazhdim kontrate 1947/8 dt. 02.06.2014 fat.6573(11531946) dt. 07.08.2014 fh. 3564 dt. 07.08.2014