Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL All 470,904,860.00 224 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 362,400 2014-05-28 2014-05-29 112310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA up 63 13.06.2013 ftese per oferte 13.06.2013 vlersim perf 19.06.2013 fat 5221 s 06518994 03.07.2014 fh 14 03.07.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 552,048 2014-05-28 2014-05-29 1034101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 2768/7 dt 11.07.2011 faty 3701 seri 70660424 dt 9.08.2011 fh 548 dt 9.08.2011
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 149,886 2014-05-28 2014-05-29 1028101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 1277/3 dt 7.03.2012 fat 4145 seri 88349418 dt11.05.2012 fh 314 dt 17.05.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 346,920 2014-05-28 2014-05-29 1019101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 1045/3 dt 24.02.2011 fat 3499 dt 2.03.2011 fh 149 dt 2.03.2011 seri 70660222
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 66,144 2014-05-28 2014-05-29 1094 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 4287/1 dt 07.08.2013,fat 5668 seri 09633941 dt 29.10.2013,fl hyr nr 2239 dt 29.10.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 55,440 2014-05-28 2014-05-29 108010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 BARNA kv 4170/7 dt 29.8.2013 nr ft 5461 seri 70660489 dt 12.9.2013, fh dt 12.9.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,971,120 2014-05-29 2014-05-29 107110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Detyrime te prapambetura, Barna Kontr. v. nr.2988/1 dt.10.05.2013 fat.5138 (06518911) dt.31.05.2013 fh.1602 dt31.05.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,227,800 2014-05-29 2014-05-29 106910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Detyrime te prapambetura, Barna Kontr. v. nr.2988/1 dt.10.05.2013 fat.5102 (06518875) dt.20.05.2013 fh.1540 dt.23.05.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 5,082,312 2014-05-28 2014-05-29 110110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA kontrate ne vazhdim 4675/ 9 dt.04.11.2013 fat.5750 seria 09634073 dt.22.11.2013 fh.2333 dt.27.11.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 396,000 2014-05-29 2014-05-29 108510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr vazh 4031/1 d 22/7/13,fat 5539 d 30/9/13 s 09633812,fh 2222 d 23/10/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 576,000 2014-05-28 2014-05-29 110310130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 Mirmb aparat teknike kontrate ne vazhdim 1556/3 dt.13.03.2013 fat.4978 seria 06518751 dt,01.04.2014 relac teknik dt.01.04.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 690,000 2014-05-29 2014-05-29 106710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Detyrime te prapambetura, Barna Kontr. v. nr.2988/1 dt.10.05.2013 fat.5179 (06518952) dt.19.06.2013 fh.1686 dt.24.06.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 72,000 2014-05-28 2014-05-29 112110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA up 148 12.10.2011 pv 25.10.2011 pv 25.10.2011 fat 3843 s 88349149116 21.11.2011 fh 802 21.11.2011
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 576,000 2014-05-28 2014-05-29 111610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA kont 545/3 26.01.2012 relacion 31.03.2012 prev dhe proc verb 30.03.2012 fat 4078 s 88349351 31.03.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,993,760 2014-05-28 2014-05-29 107810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 BARNA kv 4170/7 dt 29.8.2013nr ft 5725 seri 09633998 dt 13.11.2013, fh dt 14.11.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 9,768,499 2014-05-28 2014-05-29 107710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 BARNA , kv 4170/7 dt 29.8.2013 , ft 5660, seri 0963933 dt 24.10.2013, fh dt 25.10.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,922,589 2014-05-28 2014-05-29 1036101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 786/3 dt 8.02.2012 fat. 4027 dt 88349300 dt 22.02.2012 fh 160 dt 24.02.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,878,500 2014-05-28 2014-05-29 1026101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 1041/3 dt 29.02.2012 fat 4147 seri 77359420 dt 14.05.2012 fh 318 dt 17.05.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 36,000 2014-05-28 2014-05-29 112010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA up 148 12.10.2011 pv 25.10.2011 pv 25.10.2011 fat 3876 s 88349149 21.11.2011 fh 843 21.11.2011
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,655,156 2014-05-28 2014-05-29 1096 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 4287/1 dt 07.08.2013,fat 5498 seri 09633771 dt 20.09.2013,fl hyr nr 2080 dt 27.09.2013