Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

  • Lista e institucioneve buxhetore
  • Lista perfituesve
  • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
  • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

    Rezultate permbledhese

    Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL All 470,904,860.00 224 All => =>

    Transaksione
    *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

    Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,152,000 2014-05-30 2014-06-02 111810130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 mirmb.aparat.mjeksore kontrate nr.2968/7 dt.28.07.2012 fat.4528 seria 02807301 dt.09.10.2012 relac teknik dt.09.10.2012
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,960,000 2014-05-29 2014-05-30 110210130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 mirmb aparat kontr shtes 1557/3 dt 13.3.13 ft 4976 dt 1.4.13 s 06518749 relac 1.4.13
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 469,356 2014-05-29 2014-05-30 113610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA,KONTR VAZH 4031/2 D 22/7/13,FAT 5532 D 27/9/13 S 09633805,FH 2066 D 27/9/13
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 10,271,980 2014-05-29 2014-05-30 98510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kon vazh 4202/20 d 17/9/13,fat 5600 d 11/10/13 s 09633873,fh 2182 d 17/10/13
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,353,584 2014-05-29 2014-05-30 98610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr shtese 911/3 d 22/2/13,fat 4903 d 11/3/13 s 06518676,fh 1282 d 15/3/13
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 5,459,676 2014-05-28 2014-05-29 1048 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 BARNA ,kontrate shtese nr 912/3 dt 22.2.2013, ft nr 4885, seri 06518658 dt 1.3.2013, fh dt 1.3.2013
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,822,872 2014-05-28 2014-05-29 1021101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 1088/3 dt 28.02.2011 fat 3502 seri 70660225 dt 3.03.2011 fh 153 dt 3.3.11
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 477,000 2014-05-28 2014-05-29 1064 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 2112/8 dt 05.04.2013,fat 5189 seri 06518962 dt 21.06.2013,fl hyr nr 1683 dt 21.06.2013
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 286,956 2014-05-28 2014-05-29 1047 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 5266/9 dt 06.12.2011,fat 3997 seri 88349270 dt 31.01.2012,fl hyr nr 95 dt 08.2.2012
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 483,571 2014-05-28 2014-05-29 1035101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 786/3 dt 8.02.2012 fat. 4028 dt 88349301 dt 22.02.2012 fh 161 dt 24.02.2012
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 90,000 2014-05-28 2014-05-29 103210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 bl barna kontrate vazhd. 2535/10 dt 27.07.11 fat 3905/2 dt 30.11.2011 seri 70660460 fh 853 dt 30.11.11dt 2.12.2011 fat 3916 dt 7.12.11 seri 88349189 fh 880 dt 7.12.11
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 594,000 2014-05-28 2014-05-29 108310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT detyrimet e prapambetura ,Barna kont.ne v.4031/1 dt.22.07.2013 fat.5409 (09633682) dt.29.08.13 fh.1956 dt.29.08.2013
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 792,120 2014-05-28 2014-05-29 107410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Detyrime te prapambetura Barna, kont.v. nr.4031/2 dt.22.07.2013 fat.5370(09633643) dt.15.08.2013 fh.nr. 1890 dt.16.08.2013
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,440,000 2014-05-28 2014-05-29 110510130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 Mirmb aparat mjeksore kontrate nr.2354/6 ne vazhdim dt.30.06.2011 fat.3839 seria 88349112 dt.01.11.2011 relacion teknik dt.31.10.2011
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 138,600 2014-05-28 2014-05-29 107510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA Kontrate ne vazhdim 4170/7 dt/29.08.2013 fat.5604( 09633877) dt.14.10.2013 fh.2173 dt.14.10.2013
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 837,600 2014-05-28 2014-05-29 111410130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 Mirmbajtje Aparature mjeksore Kontrate 547/3 dt.26.01.2012 fat.4074 seria 88349347dt.31.03.2012 relac teknik dt.31.03.2012
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 356,298 2014-05-28 2014-05-29 111310130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 Mirmbajtje Aparature mjeksore Kontrate 548/3 dt.26.01.2012 fat.4076 seria 88349349 dt.31.03.2012 relac teknik dt.31.03.2012
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,057,683 2014-05-28 2014-05-29 108810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT detyrimet e prapambetura ,Barna kont.ne v.4031/1 dt.22.07.2013 fat.5754(09634077) dt.25.11.13 fh.2316 dt.25.11.2013
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,611,760 2014-05-28 2014-05-29 105710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 BARNA , kontrate nr 1880/3 dt 29.3.2013, ft nr 5027 seri 06518800 dt 17.4.2013, fh dt 23.4.2013
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 682,920 2014-05-28 2014-05-29 107210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Detyrime te prapambetura Barna, kont.v. nr.4031/2 dt.22.07.2013 fat.5579(09633852) dt.09.10.2013 fh.nr. 2153dt.10.10.2013