Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL All 470,904,860.00 224 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 43,200 2014-05-28 2014-05-29 1052 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 1878/3 dt 29.03.2013,fat 5097 seri 06518870 dt 20.05.2013,fl hyr nr 1525 dt 20.05.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 165,000 2014-05-28 2014-05-29 1042 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 BARNA , kontrate nr 2430/8 dt 30.7.2012, ft nr 4576 seri 02807349 dt 30.10.2012, fh dt 31.10.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 96,840 2014-05-28 2014-05-29 104010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 BARNA kv dt 3.8.2012nr 2338/8, seri 4460/02807333 dt 26.10.2012 fh dt 26.10.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 546,480 2014-05-28 2014-05-29 103310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 bl barna kontrate vazhd. 5196/9 dt 2.12.2011 fat 3916 dt 7.12.11 seri 88349189 fh 880 dt 7.12.11
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 59,400 2014-05-28 2014-05-29 1029101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 1277/3 dt 7.03.2012 fat 4162 seri 88349435 dt 21.05.2012 fh 325 dt 21.05.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 215,628 2014-05-28 2014-05-29 109810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA kontrate ne vazhdim 4675/9 dt 04.11.2013 fat.5728 seria 09634051 dt.14.11.2013 fh.2285 dt.14.11.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 108,420 2014-05-28 2014-05-29 109710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA kontratew ne vazhdim 4202/20 dt.17.09.2013 fat.5721 seria 09633994 dt.12.11.2013 fh. 2272 dt.12.11.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 789,600 2014-05-29 2014-05-29 109010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr vazh 4031/1 d 22/7/13,fat 5744 d 20/11/13 s 09634067,fh 2307 d 20/11/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 287,407 2014-05-29 2014-05-29 106810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Detyrime te prapambetura, Barna Kontr. v. nr.2988/1 dt.10.05.2013 fat.5131 (70660486) dt.31.05.2013 fh.1622 dt.04.06.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 708,000 2014-05-28 2014-05-29 111510130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 Mirmb aparat mjeksore kontrate ne vazhdim nr.546/3 dt.26.01.2012 fat.4075 seria 88349348 dt. 31.03.2012 relac dt.31.03.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 960,000 2014-05-28 2014-05-29 110610130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 Mirmb aparat mjeksore kontrate nr.2354/6 dt.30.06.2011 fat.3951 seria 88349224 dt.30.12.11 relac tekn. 30.12.2011
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 7,193,160 2014-05-28 2014-05-29 1063 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 2112/8 dt 05.04.2013,fat 5335 seri 09633608 dt 05.08.2013,fl hyr nr 1857 dt 05.08.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 5,910,974 2014-05-28 2014-05-29 1062 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 2112/8 dt 05.04.2013,fat 5302 seri 09633575 dt 23.07.2013,fl hyr nr 1786 dt 24.07.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 6,266,683 2014-05-28 2014-05-29 1058 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 2112/8 dt 05.04.2013,fat 5198 seri 06518971 dt 24.06.2013,fl hyr nr 1695 dt 26.06.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 297,600 2014-05-28 2014-05-29 1060 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 2112/8 dt 05.04.2013,fat 5026 seri 06518799 dt 17.04.2013,fl hyr nr 1414 dt 18.04.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 624,600 2014-05-28 2014-05-29 1051 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 1878/3 dt 29.03.2013,fat 5047 seri 06518820 dt 26.04.2013,fl hyr nr 1474dt 26.04.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 299,520 2014-05-28 2014-05-29 1044 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 BARNA , kontrate nr 2430/8 dt 30.7.2012, ft nr 4500 seri 02807273 dt 1.10.2012, fh dt 1.10.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 552,048 2014-05-28 2014-05-29 1034101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 2768/7 dt 11.07.2011 faty 3701 seri 70660424 dt 9.08.2011 fh 548 dt 9.08.2011
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 149,886 2014-05-28 2014-05-29 1028101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 1277/3 dt 7.03.2012 fat 4145 seri 88349418 dt11.05.2012 fh 314 dt 17.05.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 346,920 2014-05-28 2014-05-29 1019101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 1045/3 dt 24.02.2011 fat 3499 dt 2.03.2011 fh 149 dt 2.03.2011 seri 70660222