Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL All 470,904,860.00 224 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 393,072 2014-08-04 2014-08-05 187710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr.2568/4 dt. 10.06.2014 ne vazhdim fat. 6389(11531712) dt. 18.06.2014 fh. 3185 dt. 18.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 30,000 2014-08-04 2014-08-05 187410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna autorizim 421/13 dt. 30.05.2014 Up. 91 dt. 10.03.2014 kontr.2568/4 dt. 10.06.2014 fat. 6387(11531710) dt. 18.06.2014 fh. 3186 dt. 18.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,034,490 2014-07-31 2014-08-01 187310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA kontrate ne vazhdim 1947/8 dt.0206.2014 fat.6377(11531700) dt. 13.06.2014 fh.3162 dt.13.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 858,888 2014-07-29 2014-07-30 179110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna kontr.ne vazhdim nr.1543/8 dt. 28.03.2014 fat. 6273(11531596)dt. 09.05.2014 fh. 3028 dt. 13.05.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 237,802 2014-07-29 2014-07-30 179210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna kontr.ne vazhdim nr.1543/8 dt. 28.03.2014 ne vazhdim fat. 6180(11531503) dt.14.04.2014 fh.2888 dt.15.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,034,490 2014-07-29 2014-07-30 180610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna kontr.ne vazhdim nr.1543/8 dt. 28.03.2014 fat. 6200(11531523) dt. 18.04.2014 fh. 2926 dt. 18.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 52,825 2014-07-29 2014-07-30 179310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna kontr.ne vazhdim nr.1543/8 dt. 28.03.2014 fat.6288(11531611) dt. 14.05.2014 fh. 3033 dt. 15.05.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 30,804 2014-07-03 2014-07-04 161510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna shtese kont.ne vazhdim 1593/3 dt. 26.03.2014 fat. 6156(09634479) dt. 17.04.2014 fh. 2929 dt.21.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 5,940 2014-07-02 2014-07-03 161110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate 1947/8 dt. 02.06.2014 ne vazhdim fat.6357(11531680) dt. 04.06.2014 fh. 3113 dt.04.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,792,500 2014-07-02 2014-07-03 161010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate 1947/8 dt. 02.06.2014 ne vazhdim fat.6353 (11531676) dt. 04.06.2014 fh. 3114 dt. 04.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 12,080,568 2014-07-02 2014-07-03 160810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate 1947/8 dt. 02.06.2014 ne vazhdim fat.6352( 11531675) dt. 04.06.2014 fh. 3112 dt. 04.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,506,600 2014-07-02 2014-07-03 160710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna Up. dt.18.04.2014 rap permbledhes dt.29.05.2014 kontrate 1947/8 dt. 02.06.2014 fat. 6359(11531682) dt. 06.06.2014 fh. 3111 dt.06.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 750,000 2014-07-02 2014-07-03 160910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate 1947/8 dt. 02.06.2014 ne vazhdim fat.6375(115311698) dt. 12.06.2014 fh. 3138 dt. 12.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 111,096 2014-06-30 2014-07-01 161210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA UP dt. 24.03.2014 rap permb. 26.03.2014 kontr.1543/8 dt. 28.03.2014 fat. 6149(09634472) dt. 02.04.2014 fh. 2838 dt. 04.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 441,960 2014-06-30 2014-07-01 161610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA kontr.1543/8 dt. 28.03.2014 ne vazhdim fat. 6223(11531546) dt. 25.04.2014 fh. 2954 dt. 25.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 395,730 2014-06-30 2014-07-01 161710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA kontr.1543/8 dt. 28.03.2014 ne vazhdim fat. 6234(11531557) dt. 29.04.2014 fh. 2977 dt. 30.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 590,796 2014-06-30 2014-07-01 161410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA kontr.1543/8 dt. 28.03.2014 ne vazhdim fat.6148(09634471) dt. 02.04.2014 fh. 2839 dt. 04.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 949,020 2014-06-30 2014-07-01 161310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA kontr.1543/8 dt. 28.03.2014 ne vazhdim fat.6179(11531502) dt. 14.04.2014 fh. 2886 dt. 15.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 108,672 2014-06-30 2014-07-01 160610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA KONTRATE NE VAZHDIM NR.1593/3 DT.26.03.2014 FAT.6228(11531551) DT.28.04.2014 FH.2962 DT.28.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 133,536 2014-06-12 2014-06-12 146210130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT mirmb.aparature kontrate nr. 504/3 dt. 01.02.11 fat. 3525 (70660248) dt. 31.03.2011 relac teknik dt.31.03.2011