Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL All 470,904,860.00 224 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 659,117 2014-05-28 2014-05-29 108210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT detyrimet e prapambetura ,Barna kont.ne v.4031/1 dt.22.07.2013 fat.5371(09633644) dt.15.08.13 fh.1891 dt.16.08.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 223,200 2014-05-28 2014-05-29 107610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA Kontrate ne vazhdim 4170/7 dt/29.08.2013 fat.5468 seria 09633741 dt.12.09.2013 fh.2010 dt.13.09.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 45,360 2014-05-29 2014-05-29 107010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Detyrime te prapambetura, Barna Kontr. v. nr.2988/1 dt.10.05.2013 fat.5147 (06518920) dt.04.06.2013 fh.1621 dt.04.06.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 672,479 2014-04-25 2014-04-25 32310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602,barna,kontr vazh 1318/9 d 12/3/14,fat 6083 d 17/3/14 s 09634406,fh 2762 d 21/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,931,052 2014-04-25 2014-04-25 31810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602,barna,up 1593 d 26/3/14,kontr shtese 1593/3 d 26/3/14,fat 6129 d 27/3/14 s 09634452,fh 2818 d 28/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,842,896 2014-04-25 2014-04-25 31610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602,barna,up 1301 d 10/3/14kontr shtese 1301/3 d 10/3/14,fat 6095 d 20/3/14 s 09634418,fh 2765 d 24/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 249,600 2014-04-24 2014-04-25 32410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 barna,up 10/3/14,kontr 1318/9 d 12/3/14,fat 6073 d 13/3/14 s 09634396,fh 2731 d 18/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 8,760 2014-04-25 2014-04-25 31910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602,barna,kontr vazh 1318/9 d 12/3/14,fat 6077 d 13/3/14 s 09634400,fh 2732 d 13/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 228,240 2014-04-25 2014-04-25 31710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602,barna,kontr shtese vazh 1301/3 d 10/3/14,fat 6101 d 21/3/14 s 09634424,fh 2761 d 21/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 5,678,545 2014-04-25 2014-04-25 32110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602,barna,kontr vazh 1318/9 d 12/3/14,fat 6075 d 13/3/14 s 09634398,fh 2742 d 18/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 53,400 2014-04-25 2014-04-25 32210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602,barna,kontr vazh 1318/9 d 12/3/14,fat 6076 d 13/3/14 s 09634399,fh 2741 d 13/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 220,056 2014-04-25 2014-04-25 32010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602,barna,kontr vazh 1318/9 d 12/3/14,fat 6108 d 24/3/14 s 09634431,fh 2771 d 24/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 15,600 2014-04-22 2014-04-23 31010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr shtese vazh 782/3 d 17/2/14,fat 6064 d 11/3/14 s 09634387,fh 2718 d 11/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 954,000 2014-04-22 2014-04-23 31310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr shtese vazh 1239/3 d 4/3/14,fat 6051 d 5/3/14 s 09634374,fh 2680 d 5/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 517,632 2014-04-22 2014-04-23 31110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,up 580 d 4/2/14,kontr shtese 580/3 d 5/2/14,fat 6042 d 4/3/14 s 09634365,fh 2675 d 4/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,801,740 2014-04-22 2014-04-23 31510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr shtese vazh 1239/3 d 4/3/14,fat 6109 d 24/3/14 s 09634432,fh 2772 d 24/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,272,000 2014-04-22 2014-04-23 31210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,up 1239 d 4/3/14,kontr shtese 1239/3 d 4/3/14,fat 6050 d 5/3/14 s 09634373,fh 2686 d 6/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,809,530 2014-04-22 2014-04-23 31410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr shtese vazh 1239/3 d 4/3/14,fat 6065 d 11/3/14 s 09634388,fh 2720 d 12/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 5,868,000 2014-04-17 2014-04-17 21910130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 mirmb aparature,kontr shtese 251/3 d 20/1/14,fat 6048 d 3/3/14 s 09634371,
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 5,213,004 2014-03-20 2014-03-21 14010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kon shte 782/3 d 17/2/14,fat 6013,6012 d 21/2/14 s 09634336,fh 2630,2631 d 21/2/14,fat 6002 d 18/2/14 s 09634325,fh 2618 d 20/2/14