Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 314,887 2014-07-08 2014-07-08 17426540012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. Progr. Janar -Qershor V.'14 "Sherb. Pastrim Qyteti".Fat.Nr.07 Dt.02.07.2014.2014 Aneks - Kontr. Dt.03.01.2014.
  Komuna Klos (0625) ILIR DEDOLLI Mat 40,000 2014-07-04 2014-07-04 17226540012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per mirmb. ure.(Furniz. - vendosje rrjete ura te pazari i vjeter).Fat.Nr.15 Dt.02.06.2014 Urdh. Prok. Nr.06 Dt.21.05.2014.
  Komuna Klos (0625) ZENULLA MEHMETI Mat 470,000 2014-07-02 2014-07-03 17026540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 "Superv. punime Objekti 'Sist. asf. rruge te brend. te qyte. Klos'".Fat.Nr.34 Dt.25.10.2013 Kontr. Dt.23.11.2012.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 50,000 2014-07-02 2014-07-03 16826540012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per rast fatkeq. (Vdekje e punonjesit ne sek. e transp. rrugor).Bord. Pagese muaji Qershor Perf. znj.Rabije Çupa.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,436,200 2014-07-02 2014-07-03 16926540012014 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Qershor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 493.
  Komuna Klos (0625) ILIR DEDOLLI Mat 148,000 2014-07-02 2014-07-03 16726540012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per mirmb. te rrjeteve hidraulike (Blerje tubi per ujesj.).Fat.Nr.14 Dt.30.05.2014 Urdh. Prok. Nr.05 Dt.21.05.2014.
  Komuna Klos (0625) ILIR DEDOLLI Mat 79,000 2014-07-02 2014-07-03 17126540012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashk. Klos (2654001) Lik. Furniz. dhe mater. te tjera te pergj. (Blerje mater. elek. per ndriçim e qyt. Klos).Fat.Nr.13 Dt.23.05.2014 Urdh. Prok. Nr.02 Dt.02.05.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,414 2014-06-26 2014-06-27 16426540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese per agjent tatimor periudha Dt.03.01.2013 - Dt.31.12.2013.Bordoro Pagese muaji Qershor Nr. i Pers.1.
  Komuna Klos (0625) HARD & SOFT PROFESSIONAL Mat 17,400 2014-06-26 2014-06-27 16626540012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bashk. Klos (2654001) Lik. Furniz. dhe mater. te tjera zyre dhe te pergj.Fat.Nr.246 Dt.23.05.2014 Urdh. Prok. Nr.04 Dt.09.05.2014.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 491 2014-06-26 2014-06-27 16526540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per pag. e agjentit tatimor V.'13.
  Komuna Klos (0625) MIMOZA XHEPMETA Mat 72,900 2014-06-20 2014-06-23 16226540012014 Blerje dokumentacioni Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje dokumentacioni Fat.Nr.18 Dt.26.05.2014 Urdh. Prok. Nr.03 Dt.09.05.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 62,438 2014-06-17 2014-06-18 14626540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Prill Fat.Nr.232 Dt.30.04.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 15,235 2014-06-17 2014-06-18 15126540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Maj Nr.Kontr.A14236 Fat.Nr.611626492,A19232 611626495,A14235 611631077 Dt.01.06.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 29,013 2014-06-17 2014-06-18 15026540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Maj Nr.Kontr.A12021 Fat.Nr.611631078 Dt.01.06.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 12,266 2014-06-17 2014-06-18 14926540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Maj Nr.Kontr.A14237 Fat.Nr.611626497,A14240 611631079,A12365 611631072,A14224 611631071 Dt.01.06.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 37,527 2014-06-17 2014-06-18 14826540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Maj Nr.Kontr.A12025 Fat.Nr.611631074,A17676 611631073,A12364 611626491,A14223 611626489,A12363 611631076 Dt.01.06.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 54,421 2014-06-17 2014-06-18 14726540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Maj Fat.Nr.288 & 294 Dt.31.05.2014.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 196,560 2014-06-12 2014-06-13 14226540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per keshilltare muaji Maj.Liste - Pagese Nr. I Pers. 29.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 29,824 2014-06-12 2014-06-13 14326540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Maj Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 21,840 2014-06-12 2014-06-13 14426540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. keshilli muaji Maj.