Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 1,800 2014-08-01 2014-08-04 20226540012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. qiramarrje ambjent. 6-Mujori V.'14.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 14,682 2014-07-29 2014-07-30 19226540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Qershor Nr.Kontr.A12021 Fat.Nr.612838774 Dt.29.07.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 9,020 2014-07-29 2014-07-30 19326540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Qershor Nr.Kontr.A14235 Fat.Nr.612838773,A19232 Fat.Nr.612833832 Dt.03.07.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 22,216 2014-07-29 2014-07-30 19626540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Maj Nr.Kontr.A14382 Fat.Nr.612028910,A13914 612028948,A12361 612029108,A12362 612032278 Dt.13.06.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 3,800 2014-07-29 2014-07-30 19726540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Qershor Nr. Kontr.A14382 Fat.Nr.613205584,A12364 Fat.Nr.613205557 Dt.11.07.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 5,877 2014-07-29 2014-07-30 19126540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Qershor Nr.Kontr.A14237 Fat.Nr.612833831,A14240 Fat.Nr.612838775,A12365 Fat.Nr.612838768,A14224 Fat.Nr.612838767 Dt.03.07.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 28,053 2014-07-29 2014-07-30 19826540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Qershor Nr.Kontr.A14223 Fat.Nr.612833826,A12025 612838770,A17676 612838769,A12363 612838771 Dt.03.07.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 19,330 2014-07-29 2014-07-30 19526540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Qershor Nr.Kontr.A14225 Fat.Nr.613205554,A100445 613205555,A12362 613205558,A12361 613205890,A13914 613205648 Dt.11.07.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 2,099 2014-07-29 2014-07-30 19426540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Qershor Nr. Kontr.A14236 Fat.Nr.612833830 Dt.03.07.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 5,795,332 2014-07-23 2014-07-23 19026540012014 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Maj,Qershor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 731.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 21,840 2014-07-18 2014-07-21 18726540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Klos (2654001) Lik.Shpenz.Tatim Keshilli muaji Qershor .
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 3,000 2014-07-15 2014-07-16 18226540012014 Shpenzime gjyqesore Bashkia Klos (2654001) Lik.Shpenzime Gjqyqesore (takse per akt padi nr.260 )
  Komuna Klos (0625) MIMOZA XHEPMETA Mat 129,900 2014-07-14 2014-07-15 18126540012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje boje Printeri dhe fotokopje. Fat.Nr.24 Dt.20.06.2014. Urdh.Prok. Nr.7 dt.21.05.2014.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 261,560 2014-07-10 2014-07-10 17926540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. keshilli & udhetimi muaji Qershor.Liste - Pagese Nr. I Pers.33.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 470,532 2014-07-10 2014-07-10 17826540012014 Paga baze Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Qershor. Sek. i ujesj.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 18 & 3 punonjes me kontr.
  Komuna Klos (0625) FATMIR MOLLA Mat 29,500 2014-07-10 2014-07-10 17626540012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje materiale per puntoret e rrug.Rurale. Fat.Nr.38 Dt.12.06.2014 Urdh.Prok. Nr.10 Dt.27.05.2014
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 29,824 2014-07-10 2014-07-10 18026540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Qershor. Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,368,391 2014-07-10 2014-07-10 17726540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Paga muaji Qershor .Aparati & Sek. i transp. rrugor.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 45.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 2,100 2014-07-08 2014-07-08 17526540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim Postar muaji Qershor. Fat.Nr.345 Dt.30.06.2014
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 22,260 2014-07-08 2014-07-08 17326540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik.Sherbim Postar muaji Qershor. Fat.Nr.354 Dt.30.06.2014