Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) CARA Mat 175,020 2014-09-16 2014-09-17 24726540012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. Perf. Objekt "Sherbime ne rruge rurale te bashk.".Fat.Nr.189 Dt.24.07.2014 Kontr. Nr.03 Dt.20.06.2014 Urdh. Prok. Nr.03 Dt.02.05.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 22,503 2014-09-16 2014-09-17 24826540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Gusht Fat.Nr.465 Dt.29.08.2014.
  Komuna Klos (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 325,384 2014-09-16 2014-09-17 24426540012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. Nr.08 "Sherbim pastrim i qytetit" muaji Gusht Fat.Nr.10 Dt.03.09.2014 Aneks - Kontr. Dt.03.01.2014.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 21,840 2014-09-16 2014-09-17 25326540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. keshilli muaji Gusht 2014.
  Komuna Klos (0625) BOIKEN VERLI Mat 89,400 2014-09-16 2014-09-17 24526540012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per mirmb. e paisjeve te zyres.Fat.Nr.97 Dt.08.08.2014 Urdh. Prok. Nr.14 Dt.22.07.2014.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 470,532 2014-09-08 2014-09-09 24126540012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Gusht Sek. i mirmbajtjes se ujesj..Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 18 & 3 Punonjes me Kontr.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,330,484 2014-09-08 2014-09-09 24026540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Gusht Aparati & Sek. i transp. rrugor.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 44.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 29,824 2014-09-08 2014-09-09 24326540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Gusht Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 256,560 2014-09-08 2014-09-09 24226540012014 Udhetim i brendshem Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per keshilltare & Shpenz. udhetimi muaji Gusht.Liste - Pagese Nr. I Pers. 33.
  Komuna Klos (0625) MURATI D Mat 106,800 2014-09-08 2014-09-09 24426540012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje materiale per dezinfektim.Fat.Nr.79 Dt.18.08.2014 Urdh. Prok. Nr.16 Dt.22.07.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 2,913,100 2014-09-04 2014-09-05 23726540012014 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Korrik.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 733.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,328,300 2014-09-04 2014-09-05 23626540012014 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Gusht.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 494.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 4,752 2014-09-02 2014-09-03 23526540012014 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shperblim dalje ne pension.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 42,769 2014-09-02 2014-09-03 23426540012014 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Shperblim per dalje ne pension.Liste - Pagese Gusht Nr. I Pers. 1.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 1,948 2014-08-26 2014-08-27 23326540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Korrik Nr.Kontr.A19232 Fat.Nr.614382733 Dt.12.08.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 6,837 2014-08-26 2014-08-27 23126540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Korrik Nr.Kontr.A14235 Fat.Nr.613994851 Dt.29.07.2014.
  Komuna Klos (0625) MAGRIP BANA Mat 95,760 2014-08-26 2014-08-27 23026540012014 Kancelari Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje kancelari Fat.Nr.154 Dt.04.08.2014 Urdh. Prok. Nr.17 Dt.22.07.2014.
  Komuna Klos (0625) "DOKSANI-G" Mat 218,760 2014-08-26 2014-08-27 22826540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 "Rip. i ures se lagjes Gjetaj Dars".Fat.Nr.38 Dt.17.06.2013 Urdh. Prok. Nr.04 Dt.30.04.2013.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 906 2014-08-26 2014-08-27 23226540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Korrik Nr.Kontr.A14236 Fat.Nr.614034607 Dt.30.07.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 340 2014-08-26 2014-08-27 22926540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Korrik Nr.Kontr.A12363 Fat. Nr.614034608 Dt.30.07.2014.