Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 474,145 2014-05-09 2014-05-12 10626540012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Prill Sek. i Ujesj.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 16 & 3 punonjes me kontr.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 235,022 2014-05-09 2014-05-12 10726540012014 Udhetim i brendshem Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. keshilli & udhetimi muaji Prill.Liste - Pagese Nr. I Pers.31.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 29,824 2014-05-09 2014-05-12 10826540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Prill Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.
  Komuna Klos (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 747,412 2014-05-09 2014-05-12 10926540012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. Progr. Janar - Mars V.'14 "Sherb. Pastrim Qyteti".Fat.Nr.01 Dt.17.04.2014 Aneks - Kontr. Dt.03.01.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 33,885 2014-05-02 2014-05-05 10326540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji Elek. muaji Mars. Fat.Nr.609401321 Dt.01.04.2014. Kontr. Nr.A-12021.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 34,862 2014-05-02 2014-05-05 9926540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji Elek. muaji Mars. Fat.Nr.608871936, 608871937, 608871938 Dt.23.03.2014. Kontr.Nr.A-12365, 17676, 12025.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 15,168 2014-05-02 2014-05-05 10426540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji Elek. muaji Mars. Fat.Nr.609401320, 609399041, 609682440 Dt.12.04.2014. Kontr.Nr.A-14235, 14236, 19232.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 25,865 2014-05-02 2014-05-05 10126540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji Elek. muaji Mars. Fat.Nr.609685638, 609685639, 609682628, 609682493, 609682438, 609682453. Kontr.Nr.A-14225, 12362, 12361, 13914, 12364, 14382.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 6,485 2014-05-02 2014-05-05 10026540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji Elek. muaji Mars. Fat.Nr.609401318, 609401323, 609399044, 609399039, 609399040, 609401317 Dt.01.04.2014.Kontr.Nr.A-12363, 14240, 14237, 100445, 14223, 14224.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,311,500 2014-04-30 2014-05-02 9526540012014 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Prill.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 499.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 5,319,186 2014-04-30 2014-04-30 9626540012014 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Janar,Shkurt.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 680.
  Komuna Klos (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 257,249 2014-04-25 2014-04-28 9226540012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. perf. "Sherbim pastrim qyteti" Fat.Nr.52 Dt.31.12.2013 Proc. - Verb. Marrje ne dorez. Dt.31.12.2013.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 25,569 2014-04-24 2014-04-25 9426540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Mars Fat.Nr.170 & 183 Dt.31.03.2014.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,298,580 2014-04-18 2014-04-21 7526540012014 Paga baze Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Mars Aparati & Sek. i transp. rrugor.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 43.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 170,442 2014-04-18 2014-04-21 7726540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per keshillin muaji Mars.Liste - Pagese Nr. i Pers. 28.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 430,594 2014-04-18 2014-04-21 7626540012014 Te tjera paga me kontrate Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Mars Sek. i mirmb. se ujesj..Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 18 & 3 punonjes me kontr.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 21,138 2014-04-18 2014-04-21 8326540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. keshilli muaji Mars.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 29,824 2014-04-18 2014-04-21 7826540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Mars Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,338,500 2014-04-11 2014-04-11 7426540012014 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Mars.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 503.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 2,830,000 2014-04-01 2014-04-01 7326540012014 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Dhjetor V.'13.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 745.