Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) CARA Mat 502,056 2014-10-30 2014-10-31 29826540012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Mirmbajtje te God. se Bashkise Klos.Fat.Nr.224 Dt.14.10.2014 Urdh. Prok. Nr.10 Dt.01.08.2014 Kontr. Punim. Nr.10 Dt.01.10.2014 Situac. Punim. Dt.01.10.2014 - Dt.13.10.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 772 2014-10-28 2014-10-31 28826540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Gusht Fat.Nr.615560997 Nr.Kontr.A12363 Kodi i Klientit BU0A020058012363 Dt.11.09.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 4,534 2014-10-28 2014-10-29 28626540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Gusht Fat.Nr.615561001 Nr.Kontr.A19232,615560995 A14236 Dt.11.09.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 14,547 2014-10-28 2014-10-29 29626540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Shtator Fat.Nr.616741630 Nr.Kontr.A14225,Fat.Nr.616742127 Nr.Kontr.A12361 Dt.12.10.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 13,928 2014-10-28 2014-10-29 29326540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Shtator Fat.Nr.616741633 Nr.Kontr.A12363,616741638 A14237,616741781 A13914,616741632 A12364,616741631 A102032 Dt.12.10.2014.
  Komuna Klos (0625) CARA Mat 217,938 2014-10-23 2014-10-29 27926540012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashk. Klos (2654001) Lik. Lyerje e mirmbajtje te inst. te arsimit ne varesi te Bashk.Fat.Nr.198 Dt.19.08.2014 Urdh. Prok. Nr.04 Dt.02.05.2014 Situac. Punime Dt.19.08.2014.
  Komuna Klos (0625) CARA Mat 480,000 2014-10-23 2014-10-29 28126540012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk. Klos (2654001) Lik. Emergjence (Riparim kanali vadites ne Fsh. Fshat dhe Fsh. Patin).Fat.Nr.188 Dt.21.07.2014 Urdh. Prok. Nr.08 Dt.17.06.2014 Situac. Punime Dt.14.07.2014 Proc. Verb. Konst. Dt.21.04.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 2,284 2014-10-28 2014-10-29 29226540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Shtator Fat.Nr.616741636 Nr.Kontr.A19232 Kodi i Klientit BU0A020059019232 Dt.12.10.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 12,102 2014-10-28 2014-10-29 29426540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Shtator Fat.Nr.616331173 Nr.Kontr.A12365,616331172 A14224,616331175 A100445,616331179 A17676,616331178 A12025 Dt.01.10.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 12,111 2014-10-28 2014-10-29 29026540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Shtator Fat.Nr.616331181 Nr.Kontr.A14236,616331185 A14235 Dt.01.10.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 19,890 2014-10-28 2014-10-29 28926540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Shtator Fat.Nr.616331184 Nr.Kontr.A12021 Kodi i Klientit BU0A020060012021 Dt.01.10.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 674 2014-10-28 2014-10-29 29526540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Shtator Fat.Nr.616331177 Nr.Kontr.A14223,Fat.Nr.616331189 Nr.Kontr.A12362,Fat.Nr.616331186 Nr.Kontr.A14240 Dt.01.10.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 12,337 2014-10-28 2014-10-29 28726540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Gusht Fat.Nr.615560999 Nr.Kontr.A14237,615561055 A14382,615561002 A12362,615561154 A13914,615560992 A12364 Dt.11.09.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 2,520 2014-10-23 2014-10-27 27826540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Shtator Fat.Nr.535 Dt.30.09.2014.
  Komuna Klos (0625) FATMIR MOLLA Mat 101,600 2014-10-24 2014-10-27 28326540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertimin e mureve rrethuese Bashk. Klos (2654001) Lik. Rrethim i shk. Klos - Katund.Fat.Nr.41 Dt.19.07.2014 Urdh. Prok. Nr.08 Dt.21.05.2014 Situac. Punime Dt.14.07.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,345,000 2014-10-24 2014-10-27 28526540012014 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Tetor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 493.
  Komuna Klos (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 314,887 2014-10-23 2014-10-24 28226540012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. Progr. Nr.09 "Sherbim pastrim i qytetit" muaji Shtator Fat.Nr.12 Dt.07.10.2014 Aneks- Kontr. Dt.03.01.2014.
  Komuna Klos (0625) ARET Mat 358,560 2014-10-23 2014-10-24 28026540012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per mirmbajtje obj. te shk. 9 - Vjecare Klos.Fat.Nr.72 Dt.16.09.2014 Urdh. Prok. Nr.24 Dt.05.09.2014 Situac. Punime Dt.16.09.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 36,207 2014-10-23 2014-10-24 27726540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Shtator Fat.Nr.525 Dt.30.09.2014.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 470,532 2014-10-09 2014-10-23 26126540012014 Te tjera paga me kontrate Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator Sek. i Mirmb. se Ujesj.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 18 & 3 punonjes me kontr.