Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 36,667 2014-12-30 2014-12-31 37826540012014 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.13 Ndihme ekonomike Dif. muaji Dhjetor.Permbl. Bord. Pagese.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 470,532 2014-12-23 2014-12-31 35926540012014 Te tjera paga me kontrate Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Nentor Sek. i Mirmb. se Ujesj. Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 18 & 3 Punonjes me kontr.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 300 2014-12-30 2014-12-31 37526540012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. qeramarrje ambjente per ars. Dhjetor 2014.
  Komuna Klos (0625) EGLAND(J96829419D) Mat 898,452 2014-12-29 2014-12-31 36826540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.13 Situac. Perf. Objekti "Hidroz. Tarace te Bashk. Klos".Fat.Nr.31 Dt.25.09.2013 Kontr. Nr.01 Dt.05.06.2013.Akt - Kolaud. 25.06.2013.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 2,244,000 2014-12-30 2014-12-31 37626540012014 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Shperbl. per festat e fund vitit (Ndihme ekonomike).Permbl. Bord. Pagese Nr .I Perf. 748.
  Komuna Klos (0625) I.B.C Mat 38,570 2014-12-30 2014-12-31 37226540012014 Sherbime te tjera Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim interneti.Fat.Nr.123 Dt.29.12.2014 Urdh. Prok. Nr.13 Dt.26.06.2014.
  Komuna Klos (0625) CARA Mat 798,300 2014-12-26 2014-12-31 37326540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.13 Situac. Perf. Objekti "Ndert. muri ne rrugen Verbar Benje,Shengjun".Fat.Nr.138 Dt.09.09.2013 Akt - Kolaud. Dt.20.07.2013.
  Komuna Klos (0625) FLAMUR HASA / MAT Mat 260,257 2014-12-29 2014-12-31 37826540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.13 "Blerje nafte per kaldajen e shk.".Fat.Nr.28 Dt.21.11.2011 Kontr. Dt.26.10.2011.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 36,000 2014-12-31 2014-12-31 37926540012014 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Shperbl. per festat e fund vitit (Pagese paaftesie).Permbl. Bord. Pagese Nr .I Perf. 12.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 2,700 2014-12-30 2014-12-31 37426540012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per qeramarrje ambjente per ars. muaji Dhjetor.Liste - Pagese Nr .I Pers.1.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 771,000 2014-12-30 2014-12-31 37726540012014 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Shperbl. per festat e fund vitit (Pagese paaftesie).Permbl. Bord. Pagese Nr .I Perf. 257.
  Komuna Klos (0625) M.A.K STUDIO Mat 15,600 2014-12-26 2014-12-29 37426540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 Superv. Punime Objekti "Hidro. Tarace te Bashk. Klos". Fat.Nr.48 Dt.03.12.2013 Urdh. Prok. Nr.06 Dt.14.05.2013.
  Komuna Klos (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 16,200 2014-12-26 2014-12-29 36926540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 Superv. Punime Objekti "Lyerje te Shk. ne varesi te Bashk. Klos" Fat.Nr.26 Dt.12.12.2013 Urdh. Prok. Nr.13 Dt.05.06.2013.
  Komuna Klos (0625) CARA Mat 600,168 2014-12-26 2014-12-29 37226540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 Situac. Perf. Objekti "Sherb. mirmbajtje ne rruge rurale".Fat.Nr.139 Dt.09.09.2013 Akt - Kolaud. Dt.13.08.2013.
  Komuna Klos (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 30,000 2014-12-26 2014-12-29 37026540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 Superv. Punime Objekti "Ndert. muri Verbar Benje,Shengjun" Fat.Nr.16 Dt.21.10.2013 Urdh. Prok. Nr.07 Dt.14.05.2013.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 21,840 2014-12-16 2014-12-26 33826540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. keshilli muaji Nentor 2014.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,316,950 2014-12-24 2014-12-26 35826540012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Nentor Aparati & Sek. i Transp. Rrugor.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 44.
  Komuna Klos (0625) MURATI D Mat 1,111,968 2014-12-24 2014-12-26 36126540012014 Sherbim per ngrohje Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim per ngrohje (Dru zjarri).Fat.Nr.124 Dt.16.12.2014 Kontr. Furniz. Dt.09.07.2014.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 8,100 2014-12-17 2014-12-26 34126540012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per qeramarrje ambjente per ars. Periudha Shtator - Nentor 2014.Liste - Pagese Nr. I Pers. 1.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 221,560 2014-12-16 2014-12-26 33326540012014 Udhetim i brendshem Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per keshilltare & Shpenz. udhetimi muaji Nentor.Liste - Pagese Nr. I Pers. 31.