Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) SI.SI-AL SH.P.K Mat 444,000 2014-08-26 2014-08-26 22726540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 "Vendosje sinjalistike ne rruge te Qytet. Klos".Fat.Nr.73 Dt.18.12.2013 Urdh. Prok. Nr.25 Dt.09.12.2013.
  Komuna Klos (0625) ILIR DEDOLLI Mat 110,250 2014-08-26 2014-08-26 22626540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 "Sherbim i dekorit ne Qyt. Klos per Vitin e Ri 2013".Fat.Nr.12 Dt.20.12.2013 Urdh. Prok. Nr.22/2 Dt.10.12.2013.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 1,394 2014-08-21 2014-08-22 22026540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Korrik Nr.Kontr.A17676 Fat.Nr.613921860 Dt.28.07.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 5,712 2014-08-21 2014-08-22 22526540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Korrik Fat.Nr.406 Dt.31.07.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 9,407 2014-08-21 2014-08-22 21726540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Korrik Nr.Kontr.A12021 Fat.Nr.613994850 Dt.29.07.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 22,431 2014-08-21 2014-08-22 22426540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Korrik Fat.Nr.416 Dt.31.07.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 9,747 2014-08-21 2014-08-22 22226540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Korrik Nr.Kontr.A12361 Fat.Nr.614383198 & A12362 Fat.Nr.614382736 Dt.12.08.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 17,053 2014-08-21 2014-08-22 22126540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Korrik Nr.Kontr.A12364 Fat.Nr.614382729,A100445 614382726,A14225 614382725,A14382 614382767,A14237 614382734 Dt.12.08.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 7,486 2014-08-21 2014-08-22 21926540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Korrik Nr.Kontr.A12025 Fat.Nr.613921859,A12365 613921856,A14240 613921862,A14223 613921858,A14224 613921855 Dt.28.07.2014.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 21,840 2014-08-19 2014-08-20 21326540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. keshilltare muaji Korrik.
  Komuna Klos (0625) ADRIAN DEMA Mat 121,920 2014-08-19 2014-08-20 20426540012014 Shpenzime per pritje e percjellje Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per pritje e percjellje (Iftar per muajin e Ramazanit).Fat.Nr.105 Dt.25.07.2014 Urdh. Prok. Nr.15 Dt.22.07.2014.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 470,532 2014-08-19 2014-08-20 20626540012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Korrik Sek. i Mirmb. se Ujesj. Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 18 & 3 Punonjes me Kontr.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 29,824 2014-08-19 2014-08-20 20826540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Korrik Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,452,923 2014-08-19 2014-08-20 20526540012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Korrik Aparati & Sek. i Mirmb. te Rrugeve.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 44.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 196,560 2014-08-19 2014-08-20 20726540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per keshilltare muaji Korrik.Liste - Pagese Nr. I Pers. 28.
  Komuna Klos (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 325,384 2014-08-19 2014-08-20 21626540012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. Progr. Nr.7 Korrik "Sherbim i pastrimit te qytetit".Fat.Nr.08 Dt.04.08.2014 Aneks - Kontr. Dt.03.01.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 54,000 2014-08-01 2014-08-04 19926540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per pagese Agjent tatimor per grumb. taks. treg. Periudha Dt.01.02.2011 - Dt.31.12.2011.Bordoro Pagese muaji Korrik Nr. I Pers. 1.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 16,200 2014-08-01 2014-08-04 20126540012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per qiramarrje ambjent. per arsimin per Periudhen Janar - Qershor V.'14.Liste - Pagese Korrik Nr. I Pers. 1
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,446,500 2014-08-01 2014-08-04 20326540012014 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Korrik.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 494.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 6,000 2014-08-01 2014-08-04 20026540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. te pag. te agjent tatimor V.'11.