Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 68,185 2014-03-26 2014-03-27 5226540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Dhjetor V.'13 Fat.Nr.47 Dt.31.12.2013.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 42,367 2014-03-26 2014-03-27 5326540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Janar Fat.Nr.46 & 60 Dt.31.01.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 7,122 2014-03-26 2014-03-27 6126540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Janar Nr.Kontr.A14237 607349038,A12363 607352610 Dt.13.02.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 4,653 2014-03-26 2014-03-27 5926540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Janar Nr.Kontr.A14235 Fat.Nr.606949236 Dt.30.01.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 7,038 2014-03-26 2014-03-27 5826540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Janar Nr.Kontr.A14236 Fat.Nr.607349034,A19232 Fat.Nr.607349040 Dt.13.02.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 1,190 2014-03-26 2014-03-27 5626540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. Dhjetor V.'13 Nr.Kontr.A14240 Fat.Nr.605937783,A14223 605936533,A100445 605936531 Dt.03.01.2014..
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 25,442 2014-03-26 2014-03-27 5426540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Shkurt Fat.Nr.110 & 123 Dt.28.02.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 38,644 2014-03-26 2014-03-27 6026540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Janar Nr.Kontr.A12364 607349033,A14224 607352609,A14382 607349057,A13914 607349118,A12362 607352613,A12361 607349317,A14225 607352608.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 9,425 2014-03-26 2014-03-27 6726540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Shkurt Nr.Kontr.A12363 608152464,A14224 608152463,A14223 608150275,A14240 608152468,A100445 608150274,A14237 608509292 Dt.02.03.2014
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 7,122 2014-03-26 2014-03-27 6426540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Shkurt Nr.Kontr.A19232 608509295,A14236 608509289 Dt.07.03.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 810 2014-03-26 2014-03-27 6226540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Janar Nr.Kontr.A12365 606949233,A100445 606944864 Dt.30.01.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 10,583 2014-03-26 2014-03-27 6526540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Shkurt Nr.Kontr.A14235 Fat.Nr.608152467 Dt.02.03.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 2,308 2014-03-26 2014-03-27 5726540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. Dhjetor V.'13 Nr.Kontr.A12364 606184335,A14224 606187073,A14382 606184354,A13914 606184396,A12362 606187076,A12361 606184561,A14225 606187072 Dt.12.01.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 6,142 2014-03-26 2014-03-27 6826540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Shkurt Nr.Kontr.A12364 608509288,A13914 608509351,A12361 608509503,A12362 608512183,A14225 608512182 Dt.07.03.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 436 2014-03-26 2014-03-27 5526540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. Dhjetor V.'13 Nr.Kontr.A12365 Fat.Nr.605718751 Dt.30.12.2013.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 37,514 2014-03-26 2014-03-27 6326540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Shkurt Nr.Kontr.A12021 Fat.Nr.608152466 Dt.02.03.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 61,871 2014-03-26 2014-03-27 6626540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Shkurt Nr.Kontr.A12025 607824569,A17676 607824570,A14382 607822345,A12365 607824568 Dt.24.02.2014.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 21,840 2014-03-21 2014-03-25 4926540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. keshilli muaji Shkurt.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 163,840 2014-03-21 2014-03-25 4826540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. keshilli muaji Shkurt.Liste - Pagese Nr. I Pers. 28.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 423,795 2014-03-20 2014-03-21 3826540012014 Te tjera paga me kontrate Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shkurt Sek. i ujesj. Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 18 & 3 me kontr.