Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 26,950 2014-01-21 2014-01-22 1026540012014 Unspecified Bashk. Klos (2654001) Lik. Paga muaji Gusht Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 21,840 2014-01-20 2014-01-21 826540012014 Unspecified Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. keshilli Dhjetor.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,220,260 2014-01-10 2014-01-13 126540012014 Unspecified Bashk. Klos (2654001) Lik. Paga muaji Dhjetor Aparati,Sek. i Transp. Rrugor.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 42.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 444,598 2014-01-10 2014-01-13 226540012014 Unspecified Bashk. Klos (2654001) Lik. Paga muaji Dhjetor Sek. i Ujesj.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 18 & 3 me kontr.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 226,560 2014-01-10 2014-01-13 326540012014 Unspecified Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per keshillin & Perf. bonus transp. kryet. muaji Dhjetor.Liste - Pagese Nr. I Pers. 30.