Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 4,616 2014-10-22 2014-10-22 27426540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Gusht Fat.Nr.615062871 Nr.Kontr.A12025,615062872 A17676,615062873 A102032,615062867 A100445,615062869 A14223 Dt.29.08.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 18,731 2014-10-22 2014-10-22 27226540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Gusht Fat.Nr.615062875 Dt.29.08.2014 Nr.Kontr.A12021 Kodi i Klientit BU0A020060012021.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 21,840 2014-10-21 2014-10-22 26826540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. keshilli muaji Shtator 2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 9,407 2014-10-22 2014-10-22 27526540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Gusht Fat.Nr.615561523 Dt.11.09.2014 Nr.Kontr.A12361 Kodi i Klientit BU0A060001012361.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 7,341 2014-10-22 2014-10-22 27326540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Gusht Fat.Nr.615062876 Dt.29.08.2014 Nr.Kontr.A14235 Kodi i Klientit BU0A020060014235.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 340 2014-10-22 2014-10-22 27626540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Gusht Fat.Nr.615062877 Dt.29.08.2014 Nr.Kontr.A14240 Kodi i Klientit BU0A020063014240.
  Komuna Klos (0625) EGLAND(J96829419D) Mat 875,634 2014-10-21 2014-10-21 27126540012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. Perf. "Ndertim dhe Riparim Oxhaqesh ne Shk. 9 - Vjecare Klos".Fat.Nr.95 Dt.12.09.2014 Kontr. Nr.08 Dt.25.08.2014 Urdh. Prok. Nr.08 Dt.11.07.2014 Akt-Kolaud. + Proc. Verb. marrje perk. dorez. Dt.16.09.2014.
  Komuna Klos (0625) C O L O M B O Mat 190,800 2014-10-14 2014-10-15 26226540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje paisje kompjuteri.Fat.Nr.1040 Dt.10.09.2014 Urdh. Prok. Nr.12 Dt.06.06.2014.
  Komuna Klos (0625) ADRIAN DEMA Mat 256,296 2014-10-10 2014-10-13 26426540012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherb. per tualetet e shkoll. ne varesi te Bashk.Lik. Dif. Fat.Nr.114 Dt.03.09.2014 Urdh. Prok. Nr.18 Dt.01.08.2014.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,355,444 2014-10-09 2014-10-10 26026540012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator Aparati & Sek. i transp. rrugor.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 45.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 246,560 2014-10-09 2014-10-10 26226540012014 Udhetim i brendshem Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per keshilltare dhe Shpenz. udhetimi muaji Shtator.Liste - Pagese Nr. I Pers. 32.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 29,824 2014-10-09 2014-10-10 26326540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.
  Komuna Klos (0625) "LEKA - 2007" Mat 964,800 2014-10-07 2014-10-08 25926540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje Kontinieresh per mbetur. te qyt. Fat.Nr.151 Dt.12.09.2014 Kontr. Nr.07 Dt.03.09.2014 Urdh. Prok. Nr.07 Dt.12.06.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 5,935,806 2014-10-07 2014-10-08 25826540012014 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Gusht & Shtator.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 743.
  Komuna Klos (0625) ALI VESELI Mat 51,300 2014-10-01 2014-10-02 25626540012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashk. Klos (2654001) Lik. Furniz. dhe mater. te tjera zyre dhe te pergj. (Blerje xham per shkollat).Fat.Nr.14 Dt.15.09.2014 Urdh. Prok. Nr.25 Dt.09.09.2014.
  Komuna Klos (0625) MURATI D Mat 176,400 2014-10-01 2014-10-02 25726540012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje materiale per pastrim.Fat.Nr.89 Dt.05.09.2014 Urdh. Prok. Nr.19 Dt.01.08.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,206,600 2014-10-01 2014-10-01 25326540012014 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Shtator.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 495.
  Komuna Klos (0625) ALI VESELI Mat 24,800 2014-10-01 2014-10-01 25526540012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje materiale per pastrim.Fat.Nr.16 Dt.15.09.2014 Urdh. Prok. Nr.20 Dt.01.08.2014.
  Komuna Klos (0625) KASTRIOT VORFI Mat 154,500 2014-10-01 2014-10-01 25426540012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje materiale per ngrohje (Soba zjarri per shkollat).Fat.Nr.32 Dt.16.09.2014 Urdh. Prok. Nr.22 Dt.01.08.2014.
  Komuna Klos (0625) CARA Mat 590,520 2014-09-16 2014-09-17 24626540012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. Nr.1 Objekt "Sherbime ne rruge rurale te bashk.".Fat.Nr.185 Dt.09.07.2014 Kontr. Nr.03 Dt.20.06.2014 Urdh. Prok. Nr.03 Dt.02.05.2014.