Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) ADRIAN DEMA Mat 194,400 2014-12-23 2014-12-26 36226540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Orendi Zyre.Fat.Nr.144 Dt.22.12.2014 Urdh. Prok. Nr.31 Dt.01.12.2014.
  Komuna Klos (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 248,938 2014-12-17 2014-12-26 34426540012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. progr. Nr.11 Objekt "Sherbim te pastrimit te qytetit".Fat.Nr.01.12.2014 Aneks - Kontr. Dt.03.01.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 6,891,954 2014-12-24 2014-12-26 36526540012014 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Nentor,Dhjetor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 756.
  Komuna Klos (0625) KASTRIOT VORFI Mat 24,900 2014-12-23 2014-12-26 36326540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Blerje Fotokopje Fat.Nr.87 Dt.19.12.2014 Urdh. Prok. Nr.34 Dt.12.12.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 250,000 2014-12-24 2014-12-26 36626540012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme financiare per raste fatkeqesie.V.K.B Nr.130 Dt.10.12.2014 Bordoro Pagese Dhjetor Nr. I Perf. 3.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 900 2014-12-17 2014-12-26 34226540012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. qeramarrje ambjente per ars. 2014.
  Komuna Klos (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 42,617 2014-12-17 2014-12-26 34326540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik. Superv. punime Objekti "Ndert. rruge rurale ne Fsh. e Bashk.".Fat.Nr.23 Dt.04.12.2014 Urdh. Prok. Nr.28 Dt.09.10.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 12,471 2014-12-23 2014-12-24 35726540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Tetor Kontr.Nr.A12364 Fat.Nr.617927796,A12363 617927800,A14382 617927866,A14223 617927793,A13914 617928002 Dt.11.11.2014.
  Komuna Klos (0625) FATMIR MOLLA Mat 145,000 2014-12-19 2014-12-23 35126540012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbime te tjera operative (Dekori i qytetit per festat).Fat.Nr.11 Dt.15.12.2014 Urdh. Prok. Nr.30 Dt.20.11.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 7,596 2014-12-19 2014-12-23 35026540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Nentor Kontr.Nr.A12365 Fat.Nr.618648982,Kontr.Nr.A14224 Fat.Nr.618648981,Kontr.Nr.A100445 Fat.Nr.618648984 Dt.30.11.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,994,800 2014-12-19 2014-12-23 35326540012014 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Dhjetor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 498.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 9,542 2014-12-17 2014-12-18 34526540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Nentor Fat.Nr.618648990 Dt.30.11.2014 Kodi i Klientit BU0A020060014235 Kontr. Nr.A14235.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 54,062 2014-12-17 2014-12-18 34626540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Nentor Fat.Nr.618648989 Dt.30.11.2014 Kodi i Klientit BU0A020060012021 Kontr. Nr.A12021.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 29,824 2014-12-16 2014-12-17 33426540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Nentor Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 24,735 2014-12-05 2014-12-09 33226540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Nentor Fat.Nr.649 Dt.27.11.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,320 2014-12-05 2014-12-09 33126540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Nentor Fat.Nr.656 Dt.27.11.2014.
  Komuna Klos (0625) CARA Mat 2,059,843 2014-12-03 2014-12-03 32926540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. Punime Nr.01 Objekt "Ndertim rruge rurale ne Fsh. e Bashk.".Fat.Nr.240 Dt.24.11.2014 Urdh. Prok. Nr.09 Dt.01.08.2014 Kontr. Nr.09 Dt.27.10.2014.
  Komuna Klos (0625) START CO Mat 988,380 2014-12-01 2014-12-02 32826540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje automjeti.Fat.Nr.37 Dt.27.09.2014 Urdh. Prok. Nr.06 Dt.06.06.2014 Kontr. Furniz. Nr.06 Dt.18.09.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 2,288 2014-11-27 2014-12-01 32626540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Tetor Fat.Nr.617927808 Kontr.Nr.A12362 & Fat.Nr.617927792 Kontr.Nr.A100445 Dt.11.11.2014.
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 23,049 2014-11-27 2014-12-01 32326540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Tetor Fat.Nr.617927806 Kontr.Nr.A12021 Dt.11.11.2014.