Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 325,384 2014-06-12 2014-06-13 14526540012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. progr. Nr.5 "Sherbim pastrim qyteti" muaji Maj.Fat.Nr.04 Dt.03.06.2014.Aneks - Kontr. Dt.03.01.2014.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 467,205 2014-06-12 2014-06-12 14126540012014 Te tjera paga me kontrate Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Maj Sek. i ujesj.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 18 & 3 punonjes me kontr.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,373,432 2014-06-12 2014-06-12 14026540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Maj Aparati & Sek. i transp. rrugor.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 45.
  Komuna Klos (0625) FLAMUR HASA / MAT Mat 683,999 2014-06-06 2014-06-09 13926540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 "Blerje nafte per kaldajen e shkolles 9 - Vjecare Klos" Fat.Nr.07 Dt.07.12.2013 me Nr.Serie 08925908 Kontr. Dt.08.07.2013.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 1,200 2014-06-06 2014-06-09 13826540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 "Tatim per qeramarrje ambjentesh".
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 10,800 2014-06-06 2014-06-09 13726540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 "Qeramarrje ambjentesh per Shk. 9- Vjecare Ceruje".Liste - Pagese Maj Nr. I Pers. 1.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 7,610 2014-06-02 2014-06-03 13426540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Prill Nr.Kontr.A14235 Fat.Nr.610372159 Dt.30.04.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 1,108 2014-06-02 2014-06-03 13226540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Prill Nr.Kontr.A14236 Fat.Nr.610472285 Dt.01.05.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 7,223 2014-06-02 2014-06-03 13326540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Prill Nr.Kontr.A19232 Fat.Nr.610758591 Dt.12.05.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,452,000 2014-06-02 2014-06-03 13526540012014 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Maj.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 497.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 44,722 2014-05-27 2014-05-28 12626540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Prill Nr.Kontr.A13914 Fat.Nr.610758667,A12361 Fat.Nr.610758854,A12362 Fat.Nr.610762346,A100445 Fat.Nr.610758588,A14225 Fat.Nr.610762342 Dt.12.05.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 11,430 2014-05-27 2014-05-28 12526540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Prill Nr.Kontr.A12364 Fat.Nr.610758590,A14237 Fat.Nr.610758593,A14382 Fat.Nr.610758611,A12363 Fat.Nr.610762344,A14224 Fat.Nr.610762343 Dt.12.05.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 29,516 2014-05-27 2014-05-28 12426540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Prill Nr.Kontr.A12025 Fat.Nr.610072266,A17676 Fat.Nr.610072267 Dt.25.04.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 34,053 2014-05-27 2014-05-28 12326540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Prill Nr.Kontr.A12021 Fat.Nr.610372158 Dt.30.04.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 340 2014-05-27 2014-05-28 12726540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Prill Nr.Kontr.A12365 Fat.Nr.610072265 Dt.25.04.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 1,880 2014-05-27 2014-05-28 12826540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Prill Nr.Kontr.A14240 Fat.Nr.610372161 & Nr.Kontr.A14223 Fat.Nr.610371338 Dt.30.04.2014.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 21,138 2014-05-20 2014-05-21 11726540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Klos (2654001) Lik.Shpenz.Tatim Keshilli muaji Prill.
  Komuna Klos (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 314,887 2014-05-15 2014-05-15 11226540012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. progr. Nr.4 "Sherbim pastrim qyteti" Fat.Nr.03 Dt.13.05.2014 Aneks - Kontr. Dt.03.01.2014.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,421,487 2014-05-09 2014-05-12 10526540012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Prill Aparati,Sek. i Transp. Rrugor.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 45.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 5,579,056 2014-05-09 2014-05-12 11026540012014 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Mars,Prill.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 710.