Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 12,850 2014-11-27 2014-12-01 32426540012014 Elektricitet 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. muaji Tetor Fat.Nr.617927798 Kontr.Nr.A14236 & Fat.Nr.617927807 Kontr.Nr.A14235 Dt.11.11.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,657,100 2014-11-27 2014-11-27 32726540012014 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Nentor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 495.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 2,350 2014-11-25 2014-11-26 31726540012014 Te tjera shperblime per personelin Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per pagesen e lejes se zakonshme.
  Komuna Klos (0625) BRIKELA BEJKO Mat 400,000 2014-11-25 2014-11-26 31526540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per anetaret e keshillit te Bashk. Klos.Fat.Nr.09 Dt.28.10.2014 Urdh. Prok. Nr.29 Dt.20.10.2014.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 2,000 2014-11-25 2014-11-26 31926540012014 Te tjera shperblime per personelin Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per pagesen e lejes se zakonshme.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 21,150 2014-11-25 2014-11-26 31626540012014 Te tjera shperblime per personelin Bashk. Klos (2654001) Lik. Leje te zakonshme muaji Tetor.Liste - Pagese Nr. I Pers. 1.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 50,000 2014-11-25 2014-11-26 32026540012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per fatkeqesi (Vdekje te punonjesit Aparati).Bordoro Pagese Nentor 2014 Nr. I Pers. 1.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 18,000 2014-11-25 2014-11-26 31826540012014 Te tjera shperblime per personelin Bashk. Klos (2654001) Lik. Leje te zakonshme muaji Tetor.Liste - Pagese Nr. I Pers. 1.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 45,484 2014-11-25 2014-11-26 32126540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Dif. Tatim page te Aparatit muaji Mars 2014.TAP me Nr. Serial K48115926R46H01N.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 240,000 2014-11-25 2014-11-26 32226540012014 Grant per femije te lindur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per shperbl. lindjeje Periudha Mars - Shtator V.'11.Bordoro Pagese Nr. I Perf. 48.
  Komuna Klos (0625) ARET Mat 358,560 2014-11-12 2014-11-24 30226540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashk. Klos (2654001) Lik. "Furniz. Vend. Dyer ne Shk. Mesme Klos".Fat.Nr.87 Dt.19.10.2014 Urdh. Prok. Nr.23 Dt.05.09.2014 Situac. Punime.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 246,560 2014-11-17 2014-11-18 30626540012014 Udhetim i brendshem Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per keshilltare & Shpenz. Udhetimi muaji Tetor.Liste - Pagese Nr. I Pers.32.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 464,644 2014-11-17 2014-11-18 30526540012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor Sek. i Ujesj. Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 18 & 3 Punonjes me Kontr.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 21,840 2014-11-17 2014-11-18 30826540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. keshilltare muaji Tetor.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,295,935 2014-11-17 2014-11-18 30426540012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor Aparati & Sek. i Transp. Rrugor.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 45.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 29,824 2014-11-17 2014-11-18 30726540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.
  Komuna Klos (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 257,236 2014-11-12 2014-11-13 30026540012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. Progr. Nr.10 muaji Tetor Objekti "Sherbim pastrimi i qytetit".Fat.Nr.13 Dt.03.11.2014 Aneks - Kontr. Dt.03.01.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 87,469 2014-11-11 2014-11-12 30126540012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Tetor Fat.Nr.587 Dt.31.10.2014.
  Komuna Klos (0625) ERVIN SADIKU Mat 68,280 2014-10-30 2014-10-31 29926540012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje uniforma per Polic. Bashk.Fat.Nr.20 Dt.15.10.2014 Urdh. Prok. Nr.21 Dt.01.08.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 3,006,341 2014-10-30 2014-10-31 29726540012014 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Tetor.Permb. Bord. Pagese Nr. I Perf. 750.