Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 148,939,263.00 265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,254,547 2014-03-20 2014-03-21 3726540012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shkurt Aparati & Sek. i transp. rrugor.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 43.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 29,824 2014-03-20 2014-03-21 4026540012014 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shkurt Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,461,000 2014-03-18 2014-03-19 3626540012014 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Shkurt.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 508.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 33,818 2014-02-18 2014-02-21 3026540012014 Unspecified 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. Janar Nr.Kontr.A12021 Fat.Nr.606949237 Dt.30.01.2014.
  Komuna Klos (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 21,840 2014-02-18 2014-02-21 2226540012014 Unspecified Bashk. Klos (2654001) Lik. Tatim per shpenz. keshilli Janar.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 10,314 2014-02-18 2014-02-21 2926540012014 Unspecified 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. Dhjetor Nr.Kontr.A12363 Fat.Nr.606187074 & Nr.Kontr.A14237 Fat.Nr.606184342 Dt.12.01.2014.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,512,350 2014-02-18 2014-02-21 3526540012014 Unspecified Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Janar.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 512.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 31,364 2014-02-18 2014-02-21 2826540012014 Unspecified 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. Dhjetor Nr.Kontr.A12025 Fat.Nr.605718752 & Nr.Kontr.A17676 Fat.Nr.605718753 Dt.30.12.2013.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 507 2014-02-18 2014-02-21 3326540012014 Unspecified 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. Janar Nr.Kontr.A14223 Fat.Nr.606944866 & Nr.Kontr.A14240 Fat.Nr.606949238 Dt.30.01.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 2,637 2014-02-18 2014-02-21 2626540012014 Unspecified 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. Dhjetor Nr.Kontr.A14235 Fat.Nr.605937781 Dt.03.01.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 810 2014-02-18 2014-02-21 3426540012014 Unspecified 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. Janar Nr.Kontr.A100445 Fat.Nr.606944864 & Nr.Kontr.A12365 Fat.Nr.606949233 Dt.30.01.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 4,653 2014-02-18 2014-02-21 3126540012014 Unspecified 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. Janar Nr.Kontr.A14235 Fat.Nr.606949236 Dt.30.01.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 39,110 2014-02-18 2014-02-21 2526540012014 Unspecified 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. Dhjetor Nr.Kontr.A12021 Fat.Nr.605937782 Dt.03.01.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 8,768 2014-02-18 2014-02-21 2726540012014 Unspecified 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. Dhjetor Nr.Kontr.A14236 Fat.Nr.606184338 & Nr.Kontr.A19232 Fat.Nr.606184340 Dt.12.01.2014.
  Komuna Klos (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 37,597 2014-02-18 2014-02-21 3226540012014 Unspecified 2654001 Bashk. Klos Lik. Energji elek. Janar Nr.Kontr.A12025 Fat.Nr.606949235 & Nr.Kontr.A17676 Fat.Nr.606949234 Dt.30.01.2014.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 450,495 2014-02-12 2014-02-13 1526540012014 Unspecified Bashk. Klos (2654001) Lik. Paga muaji Janar Sek. i ujesj. Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 18 & 3 punonjes me kontr.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 29,824 2014-02-12 2014-02-13 1726540012014 Unspecified Bashk. Klos (2654001) Lik. Paga muaji Janar Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 1.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,315,742 2014-02-12 2014-02-13 1426540012014 Unspecified Bashk. Klos (2654001) Lik. Paga muaji Janar Aparati & Sek. i transp. rrugor.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 43.
  Komuna Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 189,540 2014-02-12 2014-02-13 1626540012014 Unspecified Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. keshilli muaji Janar.Liste - Pagese Nr. I Pers. 28.
  Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 7,417,310 2014-01-29 2014-01-29 1326540012014 Unspecified Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Dhjetor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 517.