Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) FUTBOLL KLUB TEPELENA Tepelene 150,000 2014-08-01 2014-08-04 263/21420012014. Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit TRANSFERTE PER PAGAT E FUTBULLISTEVEBASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 54,969 2014-08-01 2014-08-01 262/21420012014. Paga baze PAGA GJ CIV BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 1,267,513 2014-08-01 2014-08-01 260/21420012014 Shtese page per funksionin PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 487,594 2014-08-01 2014-08-01 261/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE(KULTURE, PASTRIM)
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 82,840 2014-08-01 2014-08-01 262/21420012014 Shtese page per funksionin PAGA Q K R BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) DEGA TATIMEVE TEPELENE Tepelene 544,784 2014-07-31 2014-07-31 259/21420012014 Paga baze GJOBE + PAGIM SIG SHOQEROR B. TEP
  Bashkia Tepelene (1134) ARJAN SHAMETI Tepelene 96,000 2014-07-24 2014-07-24 258/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore FT NR 21/30.09.2010 B TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) CELIK VALEDIN SHAHA Tepelene 64,850 2014-07-23 2014-07-23 257/21420012014 Kancelari FT NR 9/25.02.2009 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 3,002,900 2014-07-22 2014-07-23 254/21420012014 Pagese paaftesie BASHKI TEP PAAFTESI
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 580,100 2014-07-22 2014-07-23 256/21420012014 Ndihme ekonomike BASHKI TEP NDIHME EKONOMIKE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 609,120 2014-07-22 2014-07-23 255/21420012014 Pagese paaftesie BASHKI TEP PAAFTESI
  Bashkia Tepelene (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 53,400 2014-07-22 2014-07-23 251/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore ft nr 11/22.07.2014 B tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 84,500 2014-07-22 2014-07-22 252/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore ft nr 25/22.07.2014 B tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) CEZ SHPERNDARJE Tepelene 147,666 2014-07-22 2014-07-22 250/21420012014 Elektricitet 2142001 kontr 3166,2674,2590,3218,3378,3058,2695,6767,2683,31702678 b trep
  Bashkia Tepelene (1134) VASIL ZOTO Tepelene 50,000 2014-07-22 2014-07-22 253/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes ft nr 48/22.07.2014 B tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 29,400 2014-07-21 2014-07-21 249/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore FT NR 10/21.07.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 23,342 2014-07-17 2014-07-18 247/21420012014 Paga baze PAGE BASHKIA TEPELENE ( E PRAPAMBETUR)
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 68,000 2014-07-15 2014-07-16 246/21420012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin pagese pjesore (aktivitet social) bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 4,000 2014-07-15 2014-07-16 247/21420012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin pagese pjesore (aktivitet social) bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 183,312 2014-07-14 2014-07-15 243/21420012014 Karburant dhe vaj FT NR 500/04.07.2014 BASHKI TEPELENE