Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 1,252,231 2014-07-01 2014-07-02 215/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 82,840 2014-07-01 2014-07-02 219/21420012014 Paga baze PAGA Q K R BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 54,969 2014-07-01 2014-07-02 219/1/21420012014 Shtese page per funksionin PAGA GJ CIVILE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 217,704 2014-07-01 2014-07-02 218/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEP(TE PRAPAMBETURA,)
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 90,000 2014-07-01 2014-07-02 217/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEP(TE PRAPAMBETURA,KULTURA,PASTRIMI)
  Bashkia Tepelene (1134) LIRI HYSESANI Tepelene 32,500 2014-06-25 2014-06-26 206/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale FT NR 27/20.06.2014 B TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 29,500 2014-06-24 2014-06-25 213/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale FT NR 23/23.06.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BNT ELECTRONIC`S Tepelene 23,100 2014-06-24 2014-06-25 214/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri FT NR 5/06.05.2014 LIKUJDIM I PJESSHEM B TEP
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 41,950 2014-06-24 2014-06-25 212/21420012014 Sherbime te tjera FT NR 22/23.06.2014
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 3,303,100 2014-06-20 2014-06-23 207/21420012014 Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 585,000 2014-06-20 2014-06-23 209/21420012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 582,650 2014-06-20 2014-06-23 208/21420012014 Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SAZAN SULA Tepelene 7,500 2014-06-20 2014-06-20 206/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit FT NR 8/20.06.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SAZAN SULA Tepelene 51,000 2014-06-20 2014-06-20 205/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit FT NR 205/20.06.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) DENA 2002 Tepelene 10,000 2014-06-18 2014-06-19 204/21420012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri FT NR 7/27.05.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 89,190 2014-06-16 2014-06-17 201/21420012014 Sherbim per ngrohje bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 47,570 2014-06-16 2014-06-17 203/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 20,000 2014-06-16 2014-06-17 202/21420012014 Paga baze paga bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 579,000 2014-06-09 2014-06-10 194/21420012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 3,456,970 2014-06-09 2014-06-10 192/21420012014 Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI TEPELENE