Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 601,900 2014-06-09 2014-06-10 193/21420012014 Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 50,000 2014-06-09 2014-06-09 191/21420012014 Te tjera transferta tek individet TRANSFERTA TEK INDIVIDET BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 166,000 2014-06-09 2014-06-09 188/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore MIREMBAJTJE,SHERBIME TE NDRYSHME BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 20,894 2014-06-05 2014-06-09 186/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes ft nr 15/03.06.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) FIGALI MANDI(L12616601U) Tepelene 35,000 2014-06-09 2014-06-09 190/21420012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna VENDIM GJYQI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 63,663 2014-06-09 2014-06-09 189/21420012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna VENDIM GJYQI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 49,500 2014-06-05 2014-06-06 171/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ft nr 18/27.05.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) NUREDIN IMERI Tepelene 34,900 2014-06-05 2014-06-06 172/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ft nr 119/27.05.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 91,482 2014-06-05 2014-06-06 168/21420012014 Karburant dhe vaj ft nr 383/19.05.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) PILO PRIFTI Tepelene 65,400 2014-06-05 2014-06-06 183/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore ft nr 17/02.06.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) SAZAN SULA Tepelene 89,500 2014-06-05 2014-06-05 184/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit ft nr 6,6/1,7/30.05.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 7,110 2014-06-03 2014-06-04 180/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltare bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 28,440 2014-06-03 2014-06-04 181/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltare bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 71,100 2014-06-03 2014-06-04 182/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltare bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) FUTBOLL KLUB TEPELENA Tepelene 150,000 2014-06-03 2014-06-04 179/21420012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit transferte nga Bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 140,000 2014-06-03 2014-06-04 187/21420012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna vendime gjyqi bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 82,840 2014-06-02 2014-06-03 175/21420012014 Shtese page per funksionin PAGA Q K R BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 55,000 2014-06-03 2014-06-03 185/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE(PASTRIM.GJELBERIM)
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 54,969 2014-06-02 2014-06-03 175/1/21420012014 Shtese page per funksionin PAGA GJ CIVILE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 479,126 2014-06-02 2014-06-02 176/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE (KULTURA)