Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) NUREDIN IMERI Tepelene 64,500 2014-07-14 2014-07-15 224/21420012014 Shpenzime per pritje e percjellje FT NR 120/12.07.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 30,000 2014-07-14 2014-07-14 245/21420012014 Ndihme ekonomike TRANSFERTE PER INDIVIDE(VENO XHAFA) BASDHKI TEP
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 20,894 2014-07-04 2014-07-09 232/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes FT NR 21/01.07.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) OMEGA & CO Tepelene 177,600 2014-07-09 2014-07-09 231/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre FT NR 57/22.06.201 BASHKI TEPELENE(ORENDI ZYRE)
  Bashkia Tepelene (1134) ENKELA CACA Tepelene 50,000 2014-07-09 2014-07-09 230/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore FT NR 3/19.06.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) QEMAL ÇUNA Tepelene 3,410 2014-07-04 2014-07-04 234/21420012014 Libra dhe publikime profesionale FT NR 5/30.05.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) QEMAL ÇUNA Tepelene 3,300 2014-07-04 2014-07-04 235/21420012014 Libra dhe publikime profesionale FT NR /30.06.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) UNIVERS REKLAMA Tepelene 47,329 2014-07-04 2014-07-04 236/21420012014 Sherbime te tjera DETYRIM LIKUJDIM PJESOR FT NR 1070/07.09.2013 B TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 110,505 2014-07-04 2014-07-04 226/21420012014 Karburant dhe vaj FT NR 457/20.06.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) QEMAL ÇUNA Tepelene 3,300 2014-07-04 2014-07-04 233/21420012014 Libra dhe publikime profesionale FT NR 4/30.04.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SAZAN SULA Tepelene 79,500 2014-07-04 2014-07-04 223/21420012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri FT NR 25/30.06.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ARJAN SHAMETI Tepelene 21,300 2014-07-04 2014-07-04 237/21420012014 Sherbime te tjera DETYRIM I VITEVE TE KALUAR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 58,500 2014-07-04 2014-07-04 224/21420012014 Sherbime te tjera BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 7,110 2014-07-03 2014-07-03 227/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) FUTBOLL KLUB TEPELENA Tepelene 150,000 2014-07-02 2014-07-03 221/21420012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit TRANSFERTE PER PAGA E SIG BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BLEK-K Tepelene 70,000 2014-07-02 2014-07-03 225/21420012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna V. GJYQI KREDITOR UJESJELLESI NGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 28,440 2014-07-03 2014-07-03 228/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 71,100 2014-07-03 2014-07-03 229/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 470,722 2014-07-01 2014-07-02 216/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE(KULTURA,PASTRIMI)
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 200,000 2014-07-01 2014-07-02 220/21420012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna VENDIME GJYQI BASHKI TEPELENE