Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) ARJAN ABEDINI Tepelene 38,161 2014-10-06 2014-10-08 330/21420012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat FT NR 18/06.10.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 20,894 2014-10-06 2014-10-07 329/27810012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes FT NR 33/01.10.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 552,550 2014-10-06 2014-10-06 326/21420012014. Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 179,748 2014-10-06 2014-10-06 328/21420012014 Karburant dhe vaj FT NR 618/06.09.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 621,900 2014-10-06 2014-10-06 327/21420012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 2,708,700 2014-10-06 2014-10-06 325/21420012014 Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI TEPELWENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 80,000 2014-10-03 2014-10-03 326/21420012014 Paga baze PAGA TE PRAPAMBETURA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) FUTBOLL KLUB TEPELENA Tepelene 500,000 2014-10-02 2014-10-03 323/21420012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit transferte per paga e sigurime bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 56,880 2014-10-02 2014-10-03 321/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltare bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 285,000 2014-10-02 2014-10-03 324/21420012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna vendime gjyqi bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 506,788 2014-10-02 2014-10-03 319/21420012014 Paga baze paga bashki tepelene kultura, pastrimi
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 142,200 2014-10-02 2014-10-03 322/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltare bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 1,236,887 2014-10-02 2014-10-03 317/21420012014 Paga baze paga bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 14,220 2014-10-02 2014-10-03 320/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltare bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 103,215 2014-10-03 2014-10-03 325/21420012014 Paga baze PAGA TE PRAPMBETURA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 82,840 2014-10-01 2014-10-02 318/21420012014 Shtese page per funksionin PAGA Q K R BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 54,969 2014-10-01 2014-10-02 318/1/21420012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA GJ CIVILE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ARET Tepelene 63,600 2014-09-23 2014-09-26 312/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore ft nr 62/26.08.2014 Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ARET Tepelene 107,880 2014-09-23 2014-09-26 313/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore ft nr 75/23.09.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 2,863,350 2014-09-16 2014-09-17 312/21420012014 Pagese paaftesie PAFTESI BASHKI TEPELENE