Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) FUTBOLL KLUB TEPELENA Tepelene 150,000 2014-11-18 2014-11-19 377/21420012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit TRANSFERTE NGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 71,100 2014-11-18 2014-11-19 375/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 180,000 2014-11-18 2014-11-19 378/21420012014 Shpenzime per pritje e percjellje AKTIVITETE KULTURORE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 87,000 2014-11-18 2014-11-19 376/21420012014 Karburant dhe vaj BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 54,250 2014-11-13 2014-11-13 367/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHRBIME SPECIALE FT NR 39/13.11.2014 B TEP
  Bashkia Tepelene (1134) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tepelene 50,040 2014-11-10 2014-11-10 364/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri FT NR 38/03.11.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ARJAN ABEDINI Tepelene 23,857 2014-11-06 2014-11-07 368/21420012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKI TEPELENE FT NR 2/05.11.2014
  Bashkia Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 137,203 2014-11-06 2014-11-07 365/21420012014 Karburant dhe vaj BASHKI TEPELENE FT NR 887/31.10.2014
  Bashkia Tepelene (1134) SAZAN SULA Tepelene 165,000 2014-11-06 2014-11-07 366/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit BASHKI TEPELENE FT NR 1/05.11.2014
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 20,894 2014-11-06 2014-11-07 362/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes BASHKI TEPELENE FT NR 38/03.11.2014
  Bashkia Tepelene (1134) NUREDIN IMERI Tepelene 98,500 2014-11-06 2014-11-07 367/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKI TEPELENE FT NR 122/05.11.2014
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 82,840 2014-11-04 2014-11-06 355/21420012014 Shtese page per funksionin PAGA Q K R BASHKI TEP
  Bashkia Tepelene (1134) FUTBOLL KLUB TEPELENA Tepelene 250,000 2014-11-06 2014-11-06 363/21420012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit TRANSFERTE NGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 30,000 2014-11-04 2014-11-05 358/21420012014. Paga baze PAGA BASHKI TEPELENEKULTURA PATRIMI TE PRAPMBETURA)
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 610,550 2014-11-04 2014-11-05 361/21420012014. Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 653,700 2014-11-04 2014-11-05 359/21420012014. Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE BASHKI TEP
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 3,357,900 2014-11-04 2014-11-05 360/21420012014. Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 504,834 2014-11-04 2014-11-05 356/21420012014. Paga baze PAGA BASHKI TEP( KULTURA PASTRIMI)
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 79,368 2014-11-04 2014-11-05 357/21420012014. Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE TE PRAPAMBETURA
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 54,969 2014-11-04 2014-11-05 355/21420012014. Paga baze PAGA GJ CIV BASHKI TEP