Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 144,000 2014-12-26 2014-12-29 433/21420012014 Pagese paaftesie SHPERBLIM PER PAK BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 247,300 2014-12-29 2014-12-29 434/21420012014 Ndihme ekonomike ndihme ekonomike dhjetor 2014 bashki tep
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 4 2014-12-29 2014-12-29 435/21420012014 Sherbime te tjera komision bankar per kthim pagese nr 1015641 dt 27.11.2014 b tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 500 2014-12-24 2014-12-26 434/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale komision per kthimin e pagese se dt28.04.2014 furn/zia mamhutaj shuma18500 .b. tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) CELIK VALEDIN SHAHA Tepelene 4,300 2014-12-24 2014-12-26 433/21420012014. Te tjera materiale dhe sherbime speciale ft nr 53/18.12.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 474,000 2014-12-24 2014-12-26 431/21420012014. Ndihme ekonomike SHPERBLIM NDIHME EKONOMIKE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 525,000 2014-12-24 2014-12-24 432/21420012014 Pagese paaftesie SHPERBLIM PAAFTESIE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) CELIK VALEDIN SHAHA Tepelene 10,000 2014-12-19 2014-12-24 430/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale FT NR 52/18.12.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) CELIK VALEDIN SHAHA Tepelene 10,000 2014-12-17 2014-12-18 428/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale bashki tepelene ft nr57/17.12.2014
  Bashkia Tepelene (1134) MEDINCONST Tepelene 138,000 2014-12-17 2014-12-18 400/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) C.E.C-11 Tepelene 118,800 2014-12-17 2014-12-18 424/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ft nr 22/15.12.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) LEON KONSTRUKSION Tepelene 11,859,488 2014-12-16 2014-12-18 423/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ft nr 33/15.12.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 5,578,900 2014-12-17 2014-12-17 427/21420012014 Pagese paaftesie paftesi bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 1,417,400 2014-12-17 2014-12-17 425/21420012014 Ndihme ekonomike ndihme ekonomike bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 1,164,300 2014-12-17 2014-12-17 426/21420012014 Pagese paaftesie paaftesi bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 170,000 2014-12-15 2014-12-15 422/21420012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna VENDIME GJYQI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) CELIK VALEDIN SHAHA Tepelene 20,000 2014-12-12 2014-12-15 4161//21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) CELIK VALEDIN SHAHA Tepelene 279,000 2014-12-12 2014-12-15 416/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) OMEGA & CO Tepelene 76,800 2014-12-12 2014-12-15 418/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 65,000 2014-12-15 2014-12-15 420/21420012014 Paga baze PAGA BESHKI TEPELENE