Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 300,000 2014-11-24 2014-11-26 382/21420012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara VENDIME GJYQI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 108,900 2014-11-25 2014-11-26 392/21420012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh QIRAT E KOPSHETEVE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 193,936 2014-11-24 2014-11-26 387/21420012014 Elektricitet 2142001 ENRGJI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 19,715 2014-11-24 2014-11-26 389/21420012014 Sherbime telefonike TELEFON TEOR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 640,000 2014-11-24 2014-11-26 381/21420012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna VENDIME GJYQI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) DEGA TATIMEVE TEPELENE Tepelene 226,628 2014-11-26 2014-11-26 395/21420012014 Kontribute per sigurime shoqerore SIG I PRAPAMBETUR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) NUREDIN IMERI Tepelene 191,500 2014-11-24 2014-11-26 393/21420012014 Shpenzime per pritje e percjellje FT NR 123/23.11.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 95,000 2014-11-26 2014-11-26 394/21420012014 Te tjera transferta tek individet SHPERBLIM LEJE LINDJEJE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) QEMAL ÇUNA Tepelene 10,120 2014-11-24 2014-11-26 390/21420012014 Libra dhe publikime profesionale SHTYPI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 392,107 2014-11-24 2014-11-26 386/21420012014 Karburant dhe vaj FT NR 401,580,566, BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 74,304 2014-11-24 2014-11-26 388/21420012014 Uje UJI TETOR 2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) CICI IMPORT EKSPORT Tepelene 138,000 2014-11-24 2014-11-26 383/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) TETEM MUÇOBEGA Tepelene 282,000 2014-11-24 2014-11-24 384/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike BASHKI TEPELENE FT NR 53/21.11.2014
  Bashkia Tepelene (1134) FUTBOLL KLUB TEPELENA Tepelene 250,000 2014-11-24 2014-11-24 385/21420012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit TRANSFERTE NGA B .TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) DEGA TATIMEVE TEPELENE Tepelene 549,194 2014-11-24 2014-11-24 391/21420012014 Paga baze SIG SHOQ TE PRAPPAMBETUR B. TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 214,200 2014-11-18 2014-11-19 379/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 102,000 2014-11-18 2014-11-19 380/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 7,110 2014-11-18 2014-11-19 372/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 28,440 2014-11-18 2014-11-19 374/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 56,117 2014-11-18 2014-11-19 376/1/21420012014 Karburant dhe vaj BASHKI TEPELENE