Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 606,000 2014-09-16 2014-09-17 314/21420012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) FUTBOLL KLUB TEPELENA Tepelene 200,000 2014-09-15 2014-09-17 308/21420012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit TRNSFERTE NGA BASHKI TEPELENE V NR 4/23.01.2014
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 64,800 2014-09-16 2014-09-17 309/21420012014 Sherbime te tjera SHERBIME TE NDRYSHME BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 563,550 2014-09-16 2014-09-17 313/21420012014 Pagese paaftesie NDIHME EKONOMIKE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SHAMO-CONSTRUCTION Tepelene 3,232,926 2014-09-15 2014-09-16 311/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore FT NR 377/15.09.2014 BASHKI TEPELENE(RIKOS KOPSHTI M.KOCIU)
  Bashkia Tepelene (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 5,959 2014-09-15 2014-09-16 310/21420012014 Sherbime telefonike FT NR 718487595 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BURBUQE ZIFLA Tepelene 27,500 2014-09-05 2014-09-05 3121420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 21,200 2014-09-05 2014-09-05 30221420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 20,894 2014-09-04 2014-09-04 300/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 63,500 2014-09-04 2014-09-04 299/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 460,762 2014-09-01 2014-09-01 295/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE(PASTRIM+ Q. KULTURORE)
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 54,369 2014-09-01 2014-09-01 294/21420012014. Paga baze PAGA GJ CIVILE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 1,214,959 2014-09-01 2014-09-01 293/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 156,117 2014-09-01 2014-09-01 296/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 81,640 2014-09-01 2014-09-01 294/21420012014 Paga baze PAGA Q R K BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 52,900 2014-09-01 2014-09-01 297/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE(Q.KULTURORE + PASTRIM)
  Bashkia Tepelene (1134) FUTBOLL KLUB TEPELENA Tepelene 180,000 2014-09-01 2014-09-01 298/21420012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit TRANSFERTE PER PAGA NGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ARJAN SHAMETI Tepelene 89,500 2014-08-20 2014-08-20 292/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore FT NR9/20.08.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 40,600 2014-08-19 2014-08-19 289/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale FT NR 29/19.08.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ARET Tepelene 143,880 2014-08-18 2014-08-19 288/2142001 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKI TEPELENE