Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 14,600 2014-08-19 2014-08-19 290/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale FT NR 29/19.08.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 16,100 2014-08-19 2014-08-19 291/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale FT NR 29/19.08.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) "ELKA" Tepelene 125,844 2014-08-18 2014-08-18 287/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 50,000 2014-08-14 2014-08-15 280/21420012014. Te tjera transferta tek individet transferte tek individet bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) LIRI HYSESANI Tepelene 36,500 2014-08-14 2014-08-15 279/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ft nr 29/17.07.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) NUREDIN IMERI Tepelene 64,500 2014-08-15 2014-08-15 286/21420012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin bashki tepelene ft nr 12/15.08.2014
  Bashkia Tepelene (1134) SHEHU SHPK Tepelene 52,500 2014-08-14 2014-08-15 278/21420012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri FT NR 68/25.07.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 17,626 2014-08-08 2014-08-11 273/21420012014 Sherbime telefonike TELEFON KORRIK BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 4,400 2014-08-11 2014-08-11 277/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore LIKUJDIM PJESOT BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 170,200 2014-08-11 2014-08-11 276/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore LIKUJDIM PJESOR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 35,892 2014-08-08 2014-08-11 274/21420012014 Uje UJI KORRIK BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) HAIR SILAJ Tepelene 287,301 2014-08-05 2014-08-06 270/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 28,440 2014-08-05 2014-08-06 268/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE KORRIK BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 107,784 2014-08-05 2014-08-06 264/21420012014 Karburant dhe vaj FT NR 509/14.07.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) "ELKA" Tepelene 105,014 2014-08-05 2014-08-06 272/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) HAIR SILAJ Tepelene 49,500 2014-08-05 2014-08-06 271/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 7,110 2014-08-05 2014-08-06 267/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE KORRIK BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 71,100 2014-08-05 2014-08-06 269/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE KORRIK BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 20,894 2014-08-05 2014-08-05 266/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes FT NR 24/01.08.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 110,000 2014-08-04 2014-08-05 265/21420012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna vendime gjyqi bashki tepelene