Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 82,276 2014-06-02 2014-06-02 178/21420012014 Paga baze PAGA Q.KULTURORE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 1,264,663 2014-06-02 2014-06-02 174/21420012014 Shtese page per funksionin PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 165,038 2014-06-02 2014-06-02 177/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) CEZ SHPERNDARJE Tepelene 248,034 2014-05-28 2014-05-28 173/21420012014 Elektricitet 2142001 ENERGJI PRILL 2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 30,000 2014-05-27 2014-05-28 170/21420012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna V GJYQI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 275,640 2014-05-21 2014-05-26 162/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore FT NR 10,11/21.05.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 5,933 2014-05-21 2014-05-22 165/21420012014 Sherbime telefonike TELEFON PRILL BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 25,000 2014-05-21 2014-05-22 16721420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 13,962 2014-05-21 2014-05-22 163/21420012014 Posta dhe sherbimi korrier SHERBIM POSTAR BASHKI TEPELENE PRILL
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 16,670 2014-05-21 2014-05-22 166/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) CEZ SHPERNDARJE Tepelene 25,720 2014-05-21 2014-05-22 164/21420012014 Elektricitet 2142001 KONTR 2695 BASHKI TEPELENE PRILL 2014
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 30,000 2014-05-16 2014-05-19 159/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore FT NR 16/16.05.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SHEFIT ALIKO Tepelene 22,800 2014-05-12 2014-05-14 146/21420012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat FT NR 59/31.10.2013 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 30,000 2014-05-13 2014-05-14 159/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 15,000 2014-05-13 2014-05-14 160/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SHEFIT ALIKO Tepelene 12,052 2014-05-09 2014-05-12 148/1/21420012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat FT NR 61/30.12.2013 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BNT ELECTRONIC`S Tepelene 61,200 2014-05-12 2014-05-12 155/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri FT NR 05/06.05.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 15,000 2014-05-12 2014-05-12 158/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 109,164 2014-05-12 2014-05-12 157/21420012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ELVIRA GOGA Tepelene 31,000 2014-05-12 2014-05-12 156/21420012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres FT NR 48/09.05.2014 BASHKI TEPELENE