Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) SHQIPTARJA.COM Tepelene 30,000 2014-05-09 2014-05-09 144/21420012014 Libra dhe publikime profesionale FT NR 4/19.06.2012 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 125,000 2014-05-09 2014-05-09 149/21420012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna VENDIME GJYQI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SHEFIT ALIKO Tepelene 10,148 2014-05-08 2014-05-09 148/21420012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat FT NR 61/31.12.2013 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) GENTIAN SALA Tepelene 90,000 2014-05-08 2014-05-09 143/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave FT NR 185/28.08.2013 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) C O L O M B O Tepelene 29,800 2014-05-08 2014-05-09 141/21420012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres FT NR 1413/26.12.2013 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SHEFIT ALIKO Tepelene 22,660 2014-05-08 2014-05-09 147/21420012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat FT NR 60/31.11.2013 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) XHENSILA-AL Tepelene 82,000 2014-05-09 2014-05-09 148/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIKUJDIM PJESOR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) UNIVERS REKLAMA Tepelene 60,000 2014-05-09 2014-05-09 142/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale FT NR 1070DT 07.09.2013 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SHEFIT ALIKO Tepelene 22,880 2014-05-08 2014-05-09 145/21420012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat FT NR 61/31.09.2013 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 71,100 2014-05-05 2014-05-08 136/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltare bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 281,167 2014-05-06 2014-05-08 130/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes RIK/FUSHA E BASKETBOLLIT B. TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) XHEMILE KORCA Tepelene 38,400 2014-05-07 2014-05-07 138/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale FT NR 3/02.05.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 52,200 2014-05-06 2014-05-07 140/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore FT NR 10/06.05.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 43,500 2014-05-06 2014-05-07 139/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale FT NR 15/06.05.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 146,160 2014-05-06 2014-05-06 133/21420012014 Karburant dhe vaj BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) FUTBOLL KLUB TEPELENA Tepelene 200,000 2014-05-05 2014-05-06 125/21420012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit transferte nga bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 28,440 2014-05-05 2014-05-06 135/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltare bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 83,400 2014-05-06 2014-05-06 131/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore FT NR 3/02.05.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 30,000 2014-05-05 2014-05-06 129/21420012014 Te tjera transferta tek individet transferte tek individet bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 28,200 2014-05-06 2014-05-06 137/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per kopshtarine FT NR10/05.05.2014 BASHKI TEPELENE