Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 7,110 2014-05-05 2014-05-06 134/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltare bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 27,500 2014-05-06 2014-05-06 132/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKI TEPELENE FT NR 13/02.05.2014
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 1,286,862 2014-05-05 2014-05-05 122/1/21420012014 Shtese page per funksionin PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 117,997 2014-05-02 2014-05-02 124/21420012014 Paga baze PAGA Q K R BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 3,521,965 2014-05-02 2014-05-02 128/21420012014 Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 54,969 2014-05-02 2014-05-02 124/1/21420012014 Shtese page per funksionin PAGA GJCIV BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 577,850 2014-05-02 2014-05-02 12721420012014 Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 570,800 2014-05-02 2014-05-02 126/21420012014. Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 508,267 2014-05-02 2014-05-02 123/1/21420012014 Paga baze PAGA Q.KULTURORE ,PASTRIMI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ZIJA KADRI MAHMUTI Tepelene 18,500 2014-04-24 2014-04-24 121/21420012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres FT NR 10/21.04.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 146,131 2014-02-23 2014-04-23 122/21420012014 Karburant dhe vaj FT NR 323/23.04.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) CITRUS Tepelene 21,240 2014-04-17 2014-04-18 108/21420012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres FT NR 29/11.04.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) FIGALI MANDI(L12616601U) Tepelene 25,000 2014-04-18 2014-04-18 96/21420012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna VENDIM GJYQI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 174,000 2014-04-16 2014-04-16 119/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes FT NR 7/16.04.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) QEMAL ÇUNA Tepelene 3,410 2014-04-15 2014-04-16 117/21420012014 Libra dhe publikime profesionale BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 25,255 2014-04-15 2014-04-16 113/21420012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SHEFIT ALIKO Tepelene 18,435 2014-04-15 2014-04-16 115/21420012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 79,800 2014-04-15 2014-04-16 107/21420012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SHEFIT ALIKO Tepelene 20,085 2014-04-15 2014-04-16 114/21420012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 59,796 2014-04-15 2014-04-16 111/21420012014 Uje UJI MARS BASHKI TEPELENE