Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 1,219,615 2014-11-04 2014-11-05 3564/21420012014. Shtese page per funksionin PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 73,915 2014-10-27 2014-10-27 352/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) DEGA TATIMEVE TEPELENE Tepelene 103,250 2014-10-24 2014-10-27 351/21420012014 Kontribute per sigurime shoqerore DETYRIM I PRAPAMBETUR BASHKI TEP(FATBARDHA PATA)
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 30,000 2014-10-27 2014-10-27 353/21420012014 Paga baze PAGA Q.KULTURORE+ PASTRIMI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) SHAMO-CONSTRUCTION Tepelene 1,737,702 2014-10-21 2014-10-24 350/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIKOSTR KOPSHTI M.KOCIU B. TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 108,439 2014-10-16 2014-10-17 346/21420012014 Elektricitet 2142001 A2695,A2604,A2698,A2675A2560,A2678,A2673,A2683A3400,A 1933166,A3218,A2590,A2571 B TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BAFTJAR HAXHIA Tepelene 134,250 2014-10-16 2014-10-17 349/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale FT NR 35/16.10.2014 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ARTI / SARANDE Tepelene 982,687 2014-10-14 2014-10-16 345/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore INFR/ZONE E SPITALIT BASHKI TEP FT NR 136/10.10.2014
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 20,741 2014-10-15 2014-10-16 347/21420012014 Elektricitet shpenzime bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 27,600 2014-10-15 2014-10-16 348/21420012014 Uje uji shtator bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 7,616 2014-10-13 2014-10-14 344/1/21420012014 Sherbime telefonike TELEFON SHTATOR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 14,000 2014-10-13 2014-10-14 344/21420012014 Sherbime telefonike TELEFON SHTATOR BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) LEON KONSTRUKSION Tepelene 5,253,850 2014-10-07 2014-10-10 331/21420012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) FT NR 23/01.10.2014 RIK SHESHI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) INFOSOFT OFFICE SHA Tepelene 91,477 2014-10-08 2014-10-10 336/21420012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale ft nr 110966828 dt 30.09.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 63,000 2014-10-08 2014-10-09 338/21420012014 Sherbime te tjera bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) DENA 2002 Tepelene 50,400 2014-10-08 2014-10-09 334/21420012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj ft nr 13/06.10.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ELVIRA GOGA Tepelene 28,560 2014-10-08 2014-10-09 332/21420012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim ft nr 56/19.09.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) INA Tepelene 116,000 2014-10-08 2014-10-09 337/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore ft nr 33/04.10.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) CELIK VALEDIN SHAHA Tepelene 49,900 2014-10-08 2014-10-09 335/21420012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale ft nr 45/07.10.2014 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) OLIVER DHROMI Tepelene 54,500 2014-10-08 2014-10-09 333/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit ft nr 16/06.10.2014 bashka tepelene