Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 140,521,472.00 390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) NATASHA MYRTAJ Tepelene 46,800 2014-12-15 2014-12-15 419/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore DREJTIM PUNIMESH KOPSHTRI M.KOCIU B. TEP
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 35,000 2014-12-15 2014-12-15 421/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) OMEGA & CO Tepelene 160,560 2014-12-12 2014-12-15 418/1/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) CELIK VALEDIN SHAHA Tepelene 105,000 2014-12-12 2014-12-15 417/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 45,000 2014-12-10 2014-12-10 409/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale AKTIVITETE SOCILALE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 5,500 2014-12-10 2014-12-10 410/21420012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 35,000 2014-12-10 2014-12-10 410/1/21420012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 59,400 2014-12-10 2014-12-10 401/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHERBIME BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) TETEM MUÇOBEGA Tepelene 285,000 2014-12-03 2014-12-04 399/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore bashki tepelene ft ner 56/01.12.2014
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 20,894 2014-12-03 2014-12-04 407/21420012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes bashki tepelene ft ner 47/02.12.2014
  Bashkia Tepelene (1134) ARJAN ABEDINI Tepelene 24,480 2014-12-04 2014-12-04 408/21420012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ushqime bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ARTI / SARANDE Tepelene 5,969,101 2014-12-03 2014-12-04 406/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore sit nr 2 studim urbanistik z/spitali tep b tep
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 71,100 2014-12-03 2014-12-04 404/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltare bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 28,440 2014-12-03 2014-12-04 403/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltare bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 7,110 2014-12-03 2014-12-03 402/21420012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 38,308 2014-12-03 2014-12-03 405/21420012014 Elektricitet 2142001 ENERGJI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 54,969 2014-12-01 2014-12-01 397/1/21420012014 Paga baze PAGA GJ CIV BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 1,258,667 2014-12-01 2014-12-01 396/21420012014 Shtese page per funksionin PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 82,840 2014-12-01 2014-12-01 397/21420012014 Kontribute per sigurime shendetesore PAGA QK R BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 539,054 2014-12-01 2014-12-01 398/21420012014 Paga baze PAGA BASHKI TEPELENE(KULTURA+P. APARATI)