Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 5,960 2014-09-26 2014-10-02 40321320012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim postar muaji Gusht.Fat.Nr.418 & 419 & 458 Dt.29.08.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 40,549 2014-09-26 2014-10-02 40521320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Gusht Nr.Kontr.A1971 Fat.Nr.615062719,A174 615062686,A12329 615067805,A17610 615062684,A970 615067812,A971 615067811,A181 615062682,A12328 615067804 Dt.29.08.2014.
  Bashkia Mat (0625) UJESJELLESI Mat 34,436 2014-09-26 2014-10-02 40421320012014 Uje Bashk. Burrel (2132001) Lik. Uje muaji Gusht Fat.Nr.369 Dt.02.09.2014 Nr.Kontr.8012,8013,8014,8015,8016,8017,8018,8019,8020,8021,8022,8028,8033,8036,8043,8049,8054,8080,8081,8082,8084.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 32,249 2014-09-26 2014-10-02 40821320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Gusht Nr.Kontr.A1966 Fat.Nr.615560812,A3352 615567270,A15812 615567271,A12335 615561570,A3889 615561571,A2726 615560802 Dt.11.09.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 174,313 2014-09-26 2014-10-02 40721320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Gusht Nr.Kontr.A977 Fat.Nr.615067810,A14441 615063458,A183 615062691,A12426 615062708,A14167 615062718 Dt.29.08.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 7,945 2014-09-26 2014-10-02 40621320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Gusht Nr.Kontr.A14279 Fat.Nr.615062687,A180 615062688,A972 615067807,A17633 615067808,A975 615067816,A1965 615062723,A3888 615063457 Dt.29.08.2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 4,351,650 2014-10-01 2014-10-01 41021320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Shtator.Liste - Pagese Nr. I Pers. 350.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 983,000 2014-10-01 2014-10-01 41121320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Shtator.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 255.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 20,000 2014-09-30 2014-09-30 40921320012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme financiare per z.Zamir Ago.V.K.B Nr.42 Dt.15.09.2014.Bordoro Pagese Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-24 39321320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj.Asije Kola Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.233 Dt.21.06.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) GENTIAN FRANGU Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-24 39921320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Fiqirete Kurti Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.118 Dt.23.03.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-24 39221320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj.Shpresa Cakoni Ekz. Vend. Gjyk. Tirane Nr.45 Dt.03.05.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-24 39721320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Violeta Kurti Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.225 Dt.15.06.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-24 39821320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Zylfije Ballabani Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.162 Dt.23.04.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-24 40221320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Xhevrije Hidri Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.273 Dt.16.07.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) GENTIAN FRANGU Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-24 40021320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Leme Koxha Ekz. Vend. Gjyk. Tirane Nr.16 Dt.14.02.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-24 39121320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj.Mimoza Mardeda Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.124 Dt.27.03.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) ALBASE Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-24 40121320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditorin z.Perparim Skonja Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.278 Dt.19.07.2012.Bord. Pagese muaji Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-24 39421320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor z.Adriatik Rruspi Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.127 Dt.29.03.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-24 39521320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor z.Avni Lleshi Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.190 Dt.15.05.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.