Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 163,251 2014-07-03 2014-07-03 28121320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Qershor per Ars. Mesem Prof. (Konvikti).Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 7.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 83,645 2014-07-03 2014-07-03 28321320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Qershor per Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 281,214 2014-07-03 2014-07-03 28521320012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Qershor Kultura.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 11.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 324,834 2014-07-03 2014-07-03 28221320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Qershor per Çerdhet.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 14.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 81,629 2014-07-03 2014-07-03 28621320012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Qershor Q.K.R-ja.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 1,104,122 2014-07-01 2014-07-02 27621320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. progr. Nr.03 Mars "Sherbim pastrim qyteti".Fat.Nr.06 Dt.26.06.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 212,000 2014-07-01 2014-07-02 27521320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Dif. Situac. progr. Nr.02 "Sherbim pastrim i qytetit".Dif. Fat.Nr.02 Dt.28.04.2014 Aneks-Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) "RUÇI" Mat 211,200 2014-07-01 2014-07-02 27721320012014 Karburant dhe vaj Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje karburant.Fat.Nr.42 Dt.23.06.2014 Kontr. Nr.501 Dt.08.04.2014.
  Bashkia Mat (0625) "RUÇI" Mat 84,000 2014-07-01 2014-07-02 27821320012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje Gaz per ngrohje e gatim.Lik. Dif. Fat.Nr.43 Dt.23.06.2014 Kontr. Nr.500 Dt.08.04.2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 4,782,450 2014-07-02 2014-07-02 28021320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Qershor.Liste - Pagese Nr. I Perf. 362.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,092,600 2014-07-02 2014-07-02 27921320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Qershor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 285.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 20,000 2014-06-25 2014-06-26 27121320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Bylmetra.Fat.Nr.40 Dt.30.05.2014 Kontr.Nr.410 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 199,600 2014-06-25 2014-06-26 27021320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Bylmetra.Fat.Nr.40 Dt.30.05.2014 Kontr.Nr.410 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 108,000 2014-06-25 2014-06-26 27221320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Mish Vici.Fat.Nr.40 Dt.30.05.2014 Kontr.Nr.407 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 58,344 2014-06-25 2014-06-26 27321320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Buke Gruri.Fat.Nr.910 Dt.30.05.2014 Kontr.Nr.408 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 40,980 2014-06-25 2014-06-26 26721320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Ushqime.Dif. Fat.Nr.98 Dt.01.05.2014 Kontr.Nr.411 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 20,000 2014-06-25 2014-06-26 26921320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Ushqime.Fat.Nr.99 Dt.01.06.2014 Kontr.Nr.411 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 48,040 2014-06-25 2014-06-26 26821320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Ushqime.Dif. Fat.Nr.99 Dt.01.06.2014 Kontr.Nr.411 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 136,992 2014-06-25 2014-06-26 27421320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Fruta - Perime.Fat.Nr.910 Dt.30.05.2014 Kontr.Nr.409 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 149,195 2014-06-24 2014-06-24 26521320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Maj Nr.Kontr.A17633 Fat.Nr.611626358,A15812 611626350,A14441 611626946,A183 611626338,A12335 611626944,A14167 611626365,A12426 611630764 Dt.01.06.2014.