Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 40,000 2014-11-20 2014-11-21 51421320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Bylmetra.Fat.Nr.384 Dt.31.10.2014 Kontr. Furniz. Nr.410 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 1,667,850 2014-11-05 2014-11-20 46721320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Dif. Situac. Progr. Nr.09 Objekt "Sherbim te pastrimit te qytetit".Lik. Pjesor Fat.Nr.14 Dt.03.11.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 7,850 2014-11-17 2014-11-18 50721320012014 Sherbime telefonike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim telefonik muaji Tetor Fat.Nr.718840313 Dt.31.10.2014 Nr.Klienti 310001886897.
  Bashkia Mat (0625) BUKUROSH FIZMANI Mat 18,600 2014-11-12 2014-11-14 49621320012014 Shpenzime per pritje e percjellje Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per pritje e percjellje.Fat.Nr.06 Dt.31.10.2014 Urdh. Titullari Nr.151 Dt.31.10.2014 Formulari Nr.04 Emergjences.
  Bashkia Mat (0625) CARA Mat 3,990,000 2014-11-12 2014-11-14 49721320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Progr. Nr.4 "Rik. i Bllokut Lagje Pjeter Budi" Fat.Nr.235 Dt.10.11.2014 Kontr. Nr.838 Prot. Dt.17.06.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 3,048,500 2014-11-13 2014-11-13 50621320012014 Ndihme ekonomike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Shtator.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 743.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 2,750 2014-11-12 2014-11-13 49821320012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese per Kontr. Teknik te Automjetit (Kolaudimi SGS) V.'14. Urdher Titullari Nr.156 Dt.10.11.2014 Kup. Tatimor Nr.42 & 63 Dt.11.11.2014.
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 13,904,751 2014-11-11 2014-11-12 49521320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Progr. Nr.02 Objekt "Rik. Kompleksi i Lodrave Burrel".Fat.Nr.270 Dt.30.10.2014 Urdh. Prok. Nr.58 Dt.06.05.2014 Kontr. Nr.985 Prot. Dt.14.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) EUROSIG SHA Mat 57,600 2014-11-11 2014-11-12 49421320012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. te siguracionit per automj. V.'14.Fat.Nr.262 Dt.14.10.2014 Urdh. Prok. Nr.127 Dt.09.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) KF BURRELI SH.P.K Mat 470,000 2014-11-11 2014-11-11 49321320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Limiti i Shpenz. te KF Burreli Sh.P.K muaji Nentor.
  Bashkia Mat (0625) UJESJELLESI Mat 32,208 2014-11-10 2014-11-11 49021320012014 Uje Bashk. Burrel (2132001) Lik. Uje muaji Tetor Fat.Nr.428 Dt.03.11.2014 Kontr. Nr.8054,8043,8033,8017,8018,8019,8022,8015,8016,8036,8020,8021,8082,8013,8014,8012,8049,8028,8080,8081,8084.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 21,600 2014-11-10 2014-11-11 48721320012014 Te tjera transferta tek individet Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shperbl. per dalje ne pension.Liste - Pagese Nr. I Pers. 1 (Lumturije Koxha).
  Bashkia Mat (0625) GJERGJEFI Mat 147,960 2014-11-10 2014-11-11 48921320012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje uniforma dhe veshje te tjera spec.Fat.Nr.256 Dt.30.10.2014 Urdh. Prok. Nr.125 Dt.08.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 2,400 2014-11-10 2014-11-11 48821320012014 Te tjera transferta tek individet Bashk. Burrel (2132001) Lik. Tatim per shperbl. dalje ne pension.
  Bashkia Mat (0625) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Mat 9,666 2014-11-10 2014-11-11 49221320012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per takse te automj. V.'14 Fat.Nr.118570745 Dt.10.11.2014 Urdh. Titullari Nr.156 Dt.10.11.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 10,104 2014-11-10 2014-11-11 49121320012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim postar muaji Tetor Fat.Nr.539 Dt.03.11.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 454,900 2014-11-06 2014-11-07 47821320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Violeta Kurti Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.225 Dt.15.06.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 156,550 2014-11-06 2014-11-07 47621320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor z.Avni Lleshi Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.190 Dt.15.05.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 338,300 2014-11-06 2014-11-07 47421320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj.Asije Kola Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.233 Dt.21.06.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 327,518 2014-11-06 2014-11-07 47121320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor z.Rasim Hoxha Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.39 Dt.01.02.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.