Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 121,635 2014-11-03 2014-11-03 46121320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per keshilltare muaji Tator.Liste - Pagese Nr. I Pers. 17.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 180,205 2014-11-03 2014-11-03 45521320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Tetor Ars. i Mesem Prof. (Konvikti).Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 7 & 1 Punonjes me kontr.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 1,627,466 2014-11-03 2014-11-03 45821320012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Tetor Aparati.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 44 & 1 Punonjes me kontr.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 780,300 2014-11-03 2014-11-03 45421320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Tetor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 231.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 13,515 2014-11-03 2014-11-03 46221320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik. Tatim per shpenz. keshilltare muaji Tetor 2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 77,740 2014-11-03 2014-11-03 46021320012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Tetor Q.K.R-ja.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 336,517 2014-11-03 2014-11-03 45621320012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Tetor Çerdhe.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 14.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 83,645 2014-11-03 2014-11-03 45721320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Tetor Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) MATI MAT Mat 158,095 2014-10-30 2014-10-31 45221320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Nr.09 "Mirmbajtje e Varrezave Publike" muaji Shtator.Fat.Nr.38 Dt.30.09.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) "RUÇI" Mat 207,600 2014-10-29 2014-10-29 45121320012014 Karburant dhe vaj Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per Blerje Karburant.Fat.Nr.22 Dt.13.10.2014 Kontr. Furniz. Nr.501 Prot. Dt.08.04.2014.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 3,000 2014-10-27 2014-10-28 43921320012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Burrel (2132001) Lik. Takse per Kerkese - Padi Nr.1640 Prot. Dt.24.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 44,893 2014-10-28 2014-10-28 44921320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Shtator Fat.Nr.616741473 Nr.Kontr.A1966,616741452 A174,616747126 A15812,616742157 A12335,616741448 A181,616741457 A14279,616741449 A180,616741451 A17610 Dt.12.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 81,372 2014-10-27 2014-10-28 44021320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Fruta - Perime Fat.Nr.067 Dt.30.09.2014 Kontr. Furniz. Nr.409 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 40,800 2014-10-27 2014-10-28 44121320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Buke gruri Fat.Nr.067 Dt.30.09.2014 Kontr. Furniz. Nr.408 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 192,312 2014-10-27 2014-10-28 44221320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Ushqime Fat.Nr.133 Dt.30.09.2014 Kontr. Furniz. Nr.411 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 126,840 2014-10-27 2014-10-28 44421320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Qumesht & Nenprod. e tij Fat.Nr.376 Dt.30.09.2014 Kontr. Furniz. Nr.410 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 86,400 2014-10-27 2014-10-28 44521320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Mishi Fat.Nr.376 Dt.30.09.2014 Kontr. Furniz. Nr.407 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 30,000 2014-10-27 2014-10-28 44321320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Ushqime Fat.Nr.133 Dt.30.09.2014 Kontr. Furniz. Nr.411 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 41,557 2014-10-28 2014-10-28 44621320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Shtator Fat.Nr.616331008 Nr.Kontr.A1971,616331806 A3889,616336895 A12329,616330984 A2726,616336901 A970,616336902 A971,616336893 A3352,616336896 A12328 Dt.01.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) "RUÇI" Mat 63,225 2014-10-28 2014-10-28 45021320012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje gaz.Fat.Nr.15 Dt.13.10.2014 Kontr. Furniz. Nr.500 Prot. Dt.08.04.2014.