Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 325,000 2014-11-24 2014-11-25 52521320012014 Te tjera transferta tek individet Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per shperblim lindjeje Periudha Qershor - Nentor 2011.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 65.
  Bashkia Mat (0625) ARBEN ÇOLLAKU Mat 3,510 2014-11-25 2014-11-25 52921320012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbime te printimit e publik. Fat.Nr.83 Dt.12.11.2014 Urdh. Titullari Nr.157 Dt.12.11.2014.
  Bashkia Mat (0625) KLAJGER KONSTRUKSION Mat 4,348,872 2014-11-24 2014-11-25 52721320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Nr.01 Objekt "Rik. i Fasadave te Pallatave Rruga Kuvendi i Dukagjinit".Fat.Nr.192 Dt.10.11.2014 Kontr. Punime Nr.1543 Prot. Dt.14.10.2014 Urdh. Prok. Nr.98 Dt.21.08.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 3,024,100 2014-11-24 2014-11-25 52821320012014 Ndihme ekonomike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Tetor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 716.
  Bashkia Mat (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 36,000 2014-11-24 2014-11-25 52421320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per Superv. te Objek. "Kolektori i Ujrave te Zeza Lagjja Pjeter Budi Burrel".Fat.Nr.09 Dt.04.11.2014 Urdh. Prok. Nr.115 Dt.11.09.2014.
  Bashkia Mat (0625) TE ELECTRONICS Mat 65,640 2014-11-21 2014-11-24 52221320012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per mirmbajtje paisje zyre (Rip. Fotokopjuesi).Fat.Nr.726 Dt.24.10.2014 Urdh. Prok. Nr.143 Dt.20.10.2014 Situac. Dt.24.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 14,831 2014-11-21 2014-11-24 51921320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Tetor Fat.Nr.617288983 Kontr.Nr.A972.Fat.Nr.617288988 Kontr.Nr.A17633.Fat.Nr.617288981 Kontr.Nr.A975.Fat.Nr.617286734 Kontr.Nr.A1965.Fat.Nr.617286705 Kontr.Nr.A180 Dt.26.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 43,191 2014-11-21 2014-11-24 51721320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Tetor Fat.Nr.617935178 Kontr.Nr.A15812.Fat.Nr.617928538 Kontr. Nr.A14441.Fat.Nr.617928534 Kontr. Nr.A12335 Dt.11.11.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 21,489 2014-11-21 2014-11-24 52121320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Tetor Fat.Nr.617935176 Kontr.Nr.A3352.Fat.Nr.617935179 Kontr.Nr.A12328.Fat.Nr.617935180 Kontr.Nr.A12329.Fat.Nr.617927580 Kontr.Nr.A1966 Dt.11.11.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 84,346 2014-11-21 2014-11-24 51821320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Tetor Fat.Nr.617286722 A1971.Fat.Nr.617286696 A17610.Fat.Nr.617286699 Kontr.Nr.A174.Fat.Nr.617286707 Kontr.Nr.2726.617288986 A970.617288980 A971.617286704 A181.617286698 A14279 Dt.26.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 168,215 2014-11-21 2014-11-24 52021320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Tetor Fat.Nr.617286703 Kontr.Nr.A183.Fat.Nr.617288987 Kontr.Nr.A977.Fat.Nr.617286724 Kontr.Nr.A14167.Fat.Nr.617286720 Kontr.Nr.A12426 Dt.26.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 4,030 2014-11-21 2014-11-24 52321320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Tetor Fat.Nr.616983493 Kontr.Nr.A3888.Fat.Nr.616983492 Kontr.Nr.A3889 Dt.20.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 30,000 2014-11-20 2014-11-21 51021320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Buke.Fat.Nr.087 Dt.31.10.2014 Kontr. Furniz. Nr.408 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 40,800 2014-11-20 2014-11-21 51621320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Mishi.Fat.Nr.384 Dt.31.10.2014 Kontr. Furniz. Nr.407 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 87,132 2014-11-20 2014-11-21 50821320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Fruta - Perime.Fat.Nr.087 Dt.31.10.2014 Kontr. Furniz. Nr.409 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 39,517 2014-11-20 2014-11-21 51221320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Ushqime.Fat.Nr.136 Dt.01.11.2014 Kontr. Furniz. Nr.411 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 184,832 2014-11-20 2014-11-21 51321320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Bylmetra.Fat.Nr.384 Dt.31.10.2014 Kontr. Furniz. Nr.410 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 60,000 2014-11-20 2014-11-21 50921320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Fruta - Perime.Fat.Nr.087 Dt.31.10.2014 Kontr. Furniz. Nr.409 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 60,000 2014-11-20 2014-11-21 51521320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Mishi.Fat.Nr.384 Dt.31.10.2014 Kontr. Furniz. Nr.407 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 33,648 2014-11-20 2014-11-21 51121320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Buke.Fat.Nr.087 Dt.31.10.2014 Kontr. Furniz. Nr.408 Dt.21.03.2014.