Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 2,205,000 2014-12-30 2014-12-31 59921320012014 Ndihme ekonomike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shperbl. per festat e fund vitit (Ndihme ekonomike).Permbl. Bord. Pagese Nr .I Perf. 735.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 59,400 2014-12-30 2014-12-31 60021320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Dif. Pagese paaftesie muaji Dhjetor.Permbl. Bord. Pagese Nr .I Perf.3.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 813,000 2014-12-30 2014-12-31 59821320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shperbl. per festat e fund vitit (Pagese paaftesie).Permbl. Bord. Pagese Nr .I Perf. 271.
  Bashkia Mat (0625) "KLODIODA" SH.P.K. Mat 546,000 2014-12-29 2014-12-30 59721320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashk. Burrel (2132001) Lik. Superv. Punime Objekti "Kompleksi i Lodrave Burrel ".Fat.Nr.82 Dt.22.12.2014 Kontr. Nr.988 Dt.15.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 50,245 2014-12-16 2014-12-30 55921320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashk. Burrel (2132001) Lik. Superv. per Objektin "Rik. Fasadave te Rruges Kuvendi i Dukagjinit".Fat.Nr.22 Dt.04.12.2014 Urdh. Prok. Nr.114 Dt.11.09.2014.
  Bashkia Mat (0625) BASHKIM MATA Mat 7,320 2014-12-29 2014-12-30 59221320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Burrel (2132001) Lik. Superv. Punime Objekti "Rehab. i Sheshit Ahm. Zogu Burrel".Fat.Nr.65 Dt.01.10.2014 Urdh. Prok. Nr.118 Dt.18.09.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 160,000 2014-12-24 2014-12-30 58821320012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme financiare per raste semundje V.K.B Nr.66 Dt.11.12.2014.Bordoro Pagese Nr. I Pers. 9.
  Bashkia Mat (0625) CARA Mat 3,991,254 2014-12-29 2014-12-30 59321320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Perf. Objekti "Rik. Blloku Lagj. Pjeter Budi".Fat.Nr.243 Dt.09.12.2014 Kontr. Punime Nr.838 Dt.17.06.2014.
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 8,055,559 2014-12-29 2014-12-30 59621320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Progr. Nr.5 Objekti "Kompleksi i Lodrave Burrel".Fat.Nr.283 Dt.25.12.2014 Kontr. Punime Nr.985 Prot. Dt.14.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) VANI Mat 300,000 2014-12-17 2014-12-30 57421320012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherb. ne publikime dhe media.Fat.Nr.121 Dt.18.11.2014 Urdh. Titullari Nr.71 Dt.17.01.2014 Kontr. Sherb. Nr.17.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) ALMA KURTI(L07522901F) Mat 95,030 2014-12-23 2014-12-30 58321320012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashk. Burrel (2132001) Lik. Te tjera mater. dhe sherb. spec. Fat.Nr.1,1/1,1/2 Dt.16.12.2014 Urdh. Prok. Nr.168 Dt.05.12.2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 180,300 2014-12-24 2014-12-30 58921320012014 Udhetim i brendshem Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. udhetimi Periudha Janar - Dhjetor 2014.Liste - Pagese Nr. I Pers. 6.
  Bashkia Mat (0625) CARA Mat 359,100 2014-12-29 2014-12-30 59121320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Perf. Objekti "Rehabil. i pjesshem e sheshit Ah. Zogu" .Fat.Nr.204 Dt.09.09.2014 Kontr. Dt.21.05.2014.
  Bashkia Mat (0625) ALEKSANDER META Mat 420,000 2014-12-26 2014-12-29 59021320012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per te tjera sherb. oper. (Dekor i Qytetit Spons.).Fat.Nr.29 Dt.16.12.2014 Urdh. Titullari Nr.172 Dt.16.12.2014.
  Bashkia Mat (0625) "RUÇI" Mat 281,200 2014-12-23 2014-12-24 58521320012014 Karburant dhe vaj Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Karburant.Fat.Nr.23 Dt.15.12.2014 Kontr. Furniz. Nr.501 Prot. Dt.08.04.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 5,027,240 2014-12-22 2014-12-23 58121320012014 Ndihme ekonomike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Nentor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 743.
  Bashkia Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 185,000 2014-12-23 2014-12-23 58721320012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per Objektin "Hani i Skulptoreve dhe Piktoreve ,si dhe hapje Galeri Arti".Fat.Nr.33 Dt.10.10.2014 Urdh. Prok. Nr.126 Dt.09.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,999,940 2014-12-22 2014-12-23 58221320012014 Ndihme ekonomike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Dhjetor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 743.
  Bashkia Mat (0625) "RUÇI" Mat 78,399 2014-12-23 2014-12-23 58421320012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per Blerje Gaz i Lengshem.Fat.Nr.22 Dt.15.12.2014 Kontr. Furniz. Nr.500 Prot. Dt.08.04.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,307,400 2014-12-19 2014-12-22 58021320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Dhjetor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Pers. 284.