Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 4,947,250 2014-12-19 2014-12-22 57921320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Dhjetor.Liste - Pagese Nr. I Pers. 356.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 137,140 2014-12-18 2014-12-19 57821320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Nentor Kontr.Nr.A1966 Fat.Nr.619115588,A15812 619121423,A977 619121424,A12335 619116335 Dt.10.12.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 128,045 2014-12-18 2014-12-19 57721320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Nentor Kontr.Nr.A17633 Fat.Nr.618654596,A3888 618649560,A183 618648776,A14441 618649562,A12426 618648794,A14167 618648803 Dt.30.11.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 138,762 2014-12-18 2014-12-19 57521320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Nentor Kontr.Nr.A1971 Fat.Nr.618648805,A17610 618648775,A174 618648778,A2726 618648784,A12329 618654594,A3889 618649561,A12328 618654593,A3352 618654591 Dt.30.11.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 51,082 2014-12-18 2014-12-19 57621320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Nentor Kontr.Nr.A970 Fat.Nr.618654600,A971 618654601,A972 618654599,A181 618648780,A14279 618648773,A975 618654603,A1965 618648807,A180 618648774 Dt.30.11.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 83,600 2014-12-17 2014-12-18 56621320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Mish vici.Fat.Nr.393 Dt.27.11.2014 Kontr. Furniz. Nr.407 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 10,000 2014-12-17 2014-12-18 56521320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Bulmetra.Fat.Nr.393 Dt.27.11.2014 Kontr. Furniz. Nr.410 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 10,000 2014-12-17 2014-12-18 56921320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Ushqime.Fat.Nr.137 Dt.30.11.2014 Kontr. Furniz. Nr.411 Dt.30.11.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 10,000 2014-12-17 2014-12-18 56121320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Fruta - Perime.Fat.Nr.454 Dt.27.11.2014 Kontr. Furniz. Nr.409 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 37,328 2014-12-17 2014-12-18 56221320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Buke gruri.Fat.Nr.454 Dt.27.11.2014 Kontr. Furniz. Nr.408 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 105,632 2014-12-17 2014-12-18 56421320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Bulmetra.Fat.Nr.393 Dt.27.11.2014 Kontr. Furniz. Nr.410 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 176,630 2014-12-17 2014-12-18 56821320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Ushqime.Fat.Nr.137 Dt.30.11.2014 Kontr. Furniz. Nr.411 Dt.30.11.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 82,424 2014-12-17 2014-12-18 56021320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Fruta - Perime.Fat.Nr.454 Dt.27.11.2014 Kontr. Furniz. Nr.409 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 10,000 2014-12-17 2014-12-18 56721320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Mish vici.Fat.Nr.393 Dt.27.11.2014 Kontr. Furniz. Nr.407 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 10,000 2014-12-17 2014-12-18 56321320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Buke gruri.Fat.Nr.454 Dt.27.11.2014 Kontr. Furniz. Nr.408 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 10,376,588 2014-12-17 2014-12-17 57021320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Progr. Nr.4 Objekti "Rik. Kompleksi i Lodrave Burrel".Fat.Nr.281 Dt.05.12.2014 Kontr. Punime Nr.985 Dt.14.07.2014 Urdh. Prok. Nr.58 Dt.06.05.2014.
  Bashkia Mat (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 523,994 2014-12-17 2014-12-17 57121320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pjesor Situac. Progr. Nr.11 Objekti "Sherbim te pastrimit te qytetit".Dif. Fat.Nr.16 Dt.16.12.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 31,884 2014-12-11 2014-12-12 55121320012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim postar muaji Nentor Fat.Nr.601 & 636 Dt.27.11.2014.
  Bashkia Mat (0625) KF BURRELI SH.P.K Mat 430,000 2014-12-10 2014-12-11 55021320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Limiti i Shpenz. te KF Burreli Sh.P.K muaji Dhjetor 2014.
  Bashkia Mat (0625) MATI MAT Mat 94,891 2014-11-27 2014-12-10 53321320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Progr. Nr.10 muaji Tetor Objekt "Mirmbajtje varreza publike".Fat.Nr.40 Dt.31.10.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.