Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 520,000 2014-11-06 2014-11-07 48521320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Naile Kola Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.342 Dt.25.09.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 83,000 2014-11-06 2014-11-07 48621320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Servete Hoxha Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.461 Dt.04.12.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 1,141,234 2014-11-06 2014-11-07 47021320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor z.Gezim Pasha Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.377 Dt.14.11.2011.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Mat 104,445 2014-11-06 2014-11-07 48221320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditorin znj. Shpresa Meta Vend. Gjyk. Ap. Tirane Nr.06 Dt.03.02.2012.Liste - Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 236,300 2014-11-06 2014-11-07 47721320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Lirije Koçi Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.91 Dt.08.03.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) ALBASE Mat 396,748 2014-11-06 2014-11-07 48321320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditorin z.Perparim Skonja Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.278 Dt.19.07.2012.Bord. Pagese muaji Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 233,650 2014-11-06 2014-11-07 48421320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Xhevrije Hidri Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.273 Dt.16.07.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 247,576 2014-11-06 2014-11-07 47321320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj.Shpresa Cakoni Ekz. Vend. Gjyk. Tirane Nr.45 Dt.03.05.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 381,700 2014-11-06 2014-11-07 47221320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj.Mimoza Mardeda Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.124 Dt.27.03.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 308,784 2014-11-06 2014-11-07 47921320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Zylfije Ballabani Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.162 Dt.23.04.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 327,131 2014-11-06 2014-11-07 47521320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor z.Adriatik Rruspi Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.127 Dt.29.03.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) GENTIAN FRANGU Mat 308,510 2014-11-06 2014-11-07 48021320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Fiqirete Kurti Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.118 Dt.23.03.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) GENTIAN FRANGU Mat 205,386 2014-11-06 2014-11-07 48121320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Leme Koxha Ekz. Vend. Gjyk. Tirane Nr.16 Dt.14.02.2012.Bord. Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 1,500,698 2014-11-05 2014-11-06 46621320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Dif. Situac. Progr. Nr.09 Objekt "Sherbim te pastrimit te qytetit".Lik. Pjesor Fat.Nr.14 Dt.03.11.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) HYSNELI Mat 280,464 2014-11-05 2014-11-06 46421320012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje materiale per pastrim.Fat.Nr.263 Dt.27.10.2014 Urdh. Prok. Nr.124 Dt.06.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) JULER Mat 245,000 2014-11-05 2014-11-06 46921320012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per mirmbajtje obj. ndert. (Lyerje te obj. ne varesi te Bashk.) Fat.Nr.47 Dt.15.09.2014 Urdh. Prok. Nr.102 Dt.28.08.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 30,000 2014-11-05 2014-11-06 46521320012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme financiare (znj.Evladie Punavia,Drita Hasrami,Flutura Kuka).V.K.B Nr.48 Dt.15.10.2014 Bord. Pagese Nentor 2014.
  Bashkia Mat (0625) KF BURRELI SH.P.K Mat 200,000 2014-11-04 2014-11-04 46321320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Limiti i Shpenz. te KF Burreli Sh.P.K muaji Nentor 2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 299,832 2014-11-03 2014-11-04 45921320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Tetor Kultura.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 12.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 4,527,400 2014-11-03 2014-11-03 45321320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Tetor.Liste - Pagese Nr. I Perf. 347.