Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-24 39621320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Lirije Koçi Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.91 Dt.08.03.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-23 38721320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Naile Kola Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.342 Dt.25.09.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-23 38921320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor z.Gezim Pasha Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.377 Dt.14.11.2011.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-23 39021320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor z.Rasim Hoxha Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.39 Dt.01.02.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 9,000 2014-09-23 2014-09-23 38821320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Servete Hoxha Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.461 Dt.04.12.2012.Bord. Pagese Korrik - Gusht - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 3,014,200 2014-09-22 2014-09-23 38621320012014 Ndihme ekonomike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Gusht.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 734.
  Bashkia Mat (0625) CARA Mat 1,108,707 2014-09-16 2014-09-16 38521320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Nr.2 "Rik. i Bllokut Lagje Pjeter Budi" Fat.Nr.205 Dt.12.09.2014 Kontr. Nr.838 Prot. Dt.17.06.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 1,224 2014-09-11 2014-09-12 37521320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. "Blerje Buke Gruri" Fat.Nr.057 Dt.29.08.2014 Kontr. Nr.408 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) CUPI / MAT Mat 3,211,827 2014-09-11 2014-09-12 37321320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Burrel (2132001) Lik. TVSH-se Objektit "Rik. Rruga Sali Llani - Dervish Hima".Vend. Keshilli Qarku Nr.41 Dt.14.04.2014 Konf. Pref. Nr.888/1 Prot. Dt.22.04.2014.
  Bashkia Mat (0625) MATI MAT Mat 110,800 2014-09-11 2014-09-12 37021320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Nr.6 muaji Qershor "Mirmbajtje varreza publike".Fat.Nr.28 Dt.30.06.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 1,308,474 2014-09-11 2014-09-12 37221320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. progr. Nr.06 muaji Qershor "Sherbim i pastrimit te qytetit".Fat.Nr.11 Dt.10.09.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) KF BURRELI SH.P.K Mat 200,000 2014-09-11 2014-09-12 36821320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Limiti i Shpenz. te KF Burreli Sh.P.K muaji Shtator.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 7,200 2014-09-11 2014-09-12 37421320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Mish Vici Fat.Nr.369 Dt.29.08.2014 Kontr. Nr.407 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) CARA Mat 2,881,920 2014-09-11 2014-09-12 37721320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Nr.1 "Rik. i Bllokut Lagje Pjeter Budi" Fat.Nr.192 Dt.09.09.2014 Kontr. Nr.838 Prot. Dt.17.06.2014.
  Bashkia Mat (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 756,000 2014-09-11 2014-09-12 37121320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Dif. Situac. Nr.5 muaji Maj "Sherbim i pastrimit te qytetit".Lik. Perf. Fat.Nr.09 Dt.01.09.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) MATI MAT Mat 60,032 2014-09-11 2014-09-12 36921320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Nr.5 muaji Maj "Mirmbajtje varreza publike".Fat.Nr.25 Dt.31.05.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 12,636 2014-09-11 2014-09-12 37621320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. "Blerje Fruta - Perime".Fat.Nr.057 Dt.29.08.2014 Kontr. Nr.409 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 40,000 2014-09-10 2014-09-10 36721320012014 Shpenzime per honorare Bashk. Burrel (2132001) Lik. Tatim per shpenz. honorare Festa 31-Korriku 2014.
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 8,790,654 2014-09-10 2014-09-10 36521320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Nr.01 Objekt "Rik. Kompleksi i Lodrave Burrel".Fat.Nr.264 Dt.24.08.2014 Urdh. Prok. Nr.58 Dt.06.05.2014 Kontr. Nr.985 Prot. Dt.14.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 360,000 2014-09-10 2014-09-10 36621320012014 Shpenzime per honorare Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per honorare per festen e 31-Korrikut.Urdh.Nr.30/1 Dt.28.07.2014 Situac. Liste - Pagese Nr. I Pers. 4.