Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 76,182 2014-06-24 2014-06-24 26321320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Maj Nr.Kontr.A174 Fat.Nr.611626337,A12329 611626351,A3889 611630783,A2726 611626340,A12328 611626352,A3352 611626349,A970 611626357,A971 611626356 Dt.01.06.2014.
  Bashkia Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 19 2014-06-24 2014-06-24 26221320012014 Sherbime telefonike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim telefonik muaji Maj Fat.Nr.717747116 Dt.31.05.2014 Nr.Klienti 310000007615.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 134,667 2014-06-24 2014-06-24 26621320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Maj Nr.Kontr.A1971 Fat.Nr.612028841,A17610 612028830,A977 612028839 Dt.13.06.2014.
  Bashkia Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 324 2014-06-24 2014-06-24 26121320012014 Sherbime telefonike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim telefonik muaji Prill Fat.Nr.717545432 Dt.30.04.2014 Nr.Klienti 310000007615.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 27,411 2014-06-24 2014-06-24 26421320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Maj Nr.Kontr.A181 Fat.Nr.611626332,A14279 611626336,A180 611626331,A972 611626359,A1966 611626375,A975 611626360,A1965 611626374,A3888 611630784 Dt.01.06.2014.
  Bashkia Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 18,558 2014-06-20 2014-06-23 25821320012014 Sherbime telefonike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim telefonik muaji Maj Fat.Nr.717905512 Dt.31.05.2014 Nr.Klienti 310001886897.
  Bashkia Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 16,968 2014-06-20 2014-06-23 25721320012014 Sherbime telefonike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim telefonik muaji Prill Fat.Nr.717708100 Dt.30.04.2014 Nr.Klienti 310001886897.
  Bashkia Mat (0625) ALBASE Mat 9,000 2014-06-20 2014-06-20 26021320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditorin z.Perparim Skonja Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.278 Dt.19.07.2012.Bord. Pagese muaji Prill,Maj,Qershor.
  Bashkia Mat (0625) KF BURRELI SH.P.K Mat 100,000 2014-06-19 2014-06-20 25621320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Limiti i Shpenz. per K.F Burreli Sh.P.K muaji Qershor.
  Bashkia Mat (0625) LEONARD SUXHA Mat 9,800 2014-06-18 2014-06-19 25521320012014 Sherbime te tjera Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbime te tjera Fat.Nr.04 Dt.02.04.2014 Urdh. Prok. Nr.36 Dt.01.04.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 2,980,920 2014-06-18 2014-06-19 25421320012014 Ndihme ekonomike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Maj Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 730.
  Bashkia Mat (0625) UJESJELLESI Mat 51,406 2014-06-18 2014-06-19 25321320012014 Uje Bashk. Burrel (2132001) Lik. Uje muaji Maj Fat.Nr.226 Dt.03.06.2014 Nr.Kontr.8020,8018,8016,8014,8012,8022,8028,8033,8036,8049,8080,8082,8084,8043,8054,8081,8013,8015,8017,8019,8021.
  Bashkia Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 18,500 2014-06-09 2014-06-09 24421320012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbime te printimit dhe publikimit.Fat.Nr.20 Dt.29.05.2014 Urdh. Prok. Nr.69 Dt.27.05.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 20,718 2014-06-09 2014-06-09 24521320012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim postar muaji Maj Fat.Nr.247 & 281 Dt.31.05.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 22921320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj.Shpresa Cakoni Ekz. Vend. Gjyk. Tirane Nr.45 Dt.03.05.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 22621320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor z.Gezim Pasha Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.377 Dt.14.11.2011.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) GENTIAN FRANGU Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 23821320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Fiqirete Kurti Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.118 Dt.23.03.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) GENTIAN FRANGU Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 23921320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Leme Koxha Ekz. Vend. Gjyk. Tirane Nr.16 Dt.14.02.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) ARIANA SHKORA Mat 13,800 2014-06-04 2014-06-06 24321320012014 Kancelari Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje kancelarie Fat.Nr.913 Dt.21.05.2014 Urdh. Prok. Nr.63 Dt.19.05.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 23121320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor z.Adriatik Rruspi Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.127 Dt.29.03.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.