Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 357,506 2014-08-26 2014-08-26 34621320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Korrik Nr.Kontr.A1966 Fat.Nr.614382584,A17610 614382577,A15812 614388118,A12335 614383252 Dt.12.08.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 19,129 2014-08-26 2014-08-26 33921320012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim postar muaji Korrik Fat.Nr.366 & 408 Dt.31.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 150,641 2014-08-26 2014-08-26 34521320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Korrik Nr.Kontr.A977 Fat.Nr.613926825,A17633 613926817,A14441 613922438,A183 613921672,A12426 613921697,A14167 613921713 Dt.28.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 18,243 2014-08-26 2014-08-26 34421320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Korrik Nr.Kontr.A971 Fat.Nr.613926823,A14279 613921674,A180 613921670,A972 613926819,A181 613921673,A975 613926824,A1965 613921704,A3888 6138922435 Dt.28.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 16,000 2014-08-26 2014-08-26 34021320012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim postar abonim fl. zyrtare v.'14 Fat.Nr.429 Dt.15.08.2014.
  Bashkia Mat (0625) UJESJELLESI Mat 27,523 2014-08-26 2014-08-26 34121320012014 Uje Bashk. Burrel (2132001) Lik. Uje muaji Korrik Fat.Nr.293 Dt.01.08.2014 Nr.Kontr.8054,8043,8033,8017,8018,8019,8022,8015,8016,8036,8020,8021,8082,8013,8014,8012,8049,8028,8080,8081,8084.
  Bashkia Mat (0625) ALEKSANDER META Mat 200,000 2014-08-04 2014-08-05 33121320012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per mirmb. Galerise se Artit.Fat.Nr.03 Dt.04.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) CARA Mat 1,732,800 2014-08-04 2014-08-05 33021320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. punime Nr.01 Objekt "Rehab. i pjesshem sheshi Ahmet Zogu Burrel".Fat.Nr.194 Dt.24.07.2014 Kontr. Nr.703 Prot. Dt.21.05.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 811,800 2014-08-01 2014-08-01 32721320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Korrik.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 242.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 324,834 2014-08-01 2014-08-01 31921320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Korrik Çerdhet.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 14.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 81,629 2014-08-01 2014-08-01 32321320012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Korrik Q.K.R-ja.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 290,902 2014-08-01 2014-08-01 32221320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Korrik Kultura.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 11.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 1,657,269 2014-08-01 2014-08-01 32121320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Korrik Aparati.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 44 & 1 punonjes me kontr.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 83,645 2014-08-01 2014-08-01 32021320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Korrik Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 121,635 2014-08-01 2014-08-01 32421320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per keshilltare muaji Korrik.Liste - Pagese Nr. I Pers. 17.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 177,463 2014-08-01 2014-08-01 31821320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Korrik Ars. i Mesem Prof. (Konvikti).Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 7 & 1 me punonjes me kontr.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 4,501,700 2014-08-01 2014-08-01 32621320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Korrik.Liste - Pagese Nr. I Perf. 359.
  Bashkia Mat (0625) KF BURRELI SH.P.K Mat 800,000 2014-08-01 2014-08-01 32921320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Limitin e muajit Gusht per KF Burreli Sh.P.K.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 13,515 2014-08-01 2014-08-01 32521320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik. Tatim per shpenz. te keshilltareve muaji Korrik.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 20,000 2014-08-01 2014-08-01 32821320012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme financiare per znj. Elvije Ruçi.Bordoro Pagese muaji Korrik.