Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 22721320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor z.Rasim Hoxha Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.39 Dt.01.02.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 23221320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor z.Avni Lleshi Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.190 Dt.15.05.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 24121320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Servete Hoxha Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.461 Dt.04.12.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 22821320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj.Mimoza Mardeda Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.124 Dt.27.03.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 24221320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Naile Kola Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.342 Dt.25.09.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 23721320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Xhevrije Hidri Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.273 Dt.16.07.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 23021320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj.Asije Kola Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.233 Dt.21.06.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 23421320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Violeta Kurti Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.225 Dt.15.06.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 13,515 2014-06-03 2014-06-06 22421320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik. Tatim per shpenz. keshilli muaji Maj.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 121,635 2014-06-03 2014-06-06 22321320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per keshilltare muaji Maj.Liste - Pagese Nr. I Pers. 17.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 23521320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Zylfije Ballabani Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.162 Dt.23.04.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) SHPETIM ALLAMANI Mat 9,000 2014-06-04 2014-06-06 2332132012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditor znj. Lirije Koçi Ekz. Vend. Gjyk. Mat Nr.91 Dt.08.03.2012.Bord. Pagese Prill - Qershor.
  Bashkia Mat (0625) ELVIRA GOGA Mat 118,000 2014-06-04 2014-06-05 23621320012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashk. Burrel (2132001) Lik. Te tjera materiale dhe sherb. spec. (Per qendren e te mosh.) Fat.Nr.24 Dt.11.02.2014 Urdh. Prok. Nr.21 Dt.05.02.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 288,000 2014-06-03 2014-06-04 22521320012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme financiare Bord. Pagese Qershor.V.K.B Nr.20 Dt.15.05.2014 Konf. Pref. Nr.1181/1 Dt.26.05.2014.
  Bashkia Mat (0625) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Mat 2,000 2014-06-03 2014-06-04 21621320012014 Sherbime te tjera Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese per rinovim domaini per periudhen 26.09.2013 - 26.09.2015 Fat.Nr.125221707 Dt.26.05.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 5,773,900 2014-06-02 2014-06-03 21521320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Maj.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 655.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 331,719 2014-06-03 2014-06-03 21821320012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Maj Çerdhet.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 14.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 83,645 2014-06-03 2014-06-03 21921320012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Maj Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 1,699,667 2014-06-03 2014-06-03 22021320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Maj Aparati.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 45 & 1 punonjes me kontr.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 160,591 2014-06-03 2014-06-03 21721320012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Maj Ars. i Mesem Prof. (Konvikti).Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 7.