Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 2,166 2014-04-30 2014-05-02 16221320012014 Sherbime telefonike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherb. Tel. muaji Mars. Fat. Nr.717343616 Dt.31.03.2014 Nr. Klient.310000007615.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 1,708,127 2014-05-02 2014-05-02 16821320012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Prill Aparati.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 45 & 1 punonjes me kontr.
  Bashkia Mat (0625) DOGEL Mat 70,000 2014-04-29 2014-05-02 15521320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Mish Viçi.Fat.Nr.550 Dt.03.03.2014.Kontr. Shtese Dt.05.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) DOGEL Mat 148,904 2014-04-29 2014-05-02 15321320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Bylmeti & Nenprod. e tij.Fat.Nr.523 Dt.14.02.2014 & Fat.Nr.550 Dt.03.03.2014.Kontr. Shtese Dt.05.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 12,523 2014-04-30 2014-05-02 16321320012014 Sherbime telefonike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherb. Tel. muaji Mars.Diferenc. Fat. Nr.717507237 Dt.31.03.2014 Nr. Klient.310001886897..
  Bashkia Mat (0625) UJESJELLESI Mat 31,605 2014-04-29 2014-05-02 14121320012014 Uje Bashk. Burrel (2132001) Lik. Uje muaji Mars.Nr.Kontr.8082,8081,8012,8013,8014,8016,8015,8017,8018,8019,8021,8020,8022,8028,8033,8036,8043,8080,8049,8054.Fat.Nr.120 Dt.01.04.2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 298,648 2014-05-02 2014-05-02 16921320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Prill Kultura.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 12.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 325,234 2014-05-02 2014-05-02 16621320012014 Shtese page per funksionin Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Prill Çerdhet.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 14.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 83,434 2014-05-02 2014-05-02 16721320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Prill Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) DOGEL Mat 70,000 2014-04-29 2014-05-02 15421320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Bylmeti & Nenprod. e tij.Fat.Nr.523 Dt.14.02.2014 Kontr. Shtese Dt.05.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) M. B. KURTI Mat 69,312 2014-04-29 2014-05-02 15921320012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per Blerje Detergjent.Fat.Nr.608 Dt.06.02.2014 Kontr. Shtese Dt.05.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 76,403 2014-04-29 2014-05-02 14621320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Mars Nr.Kontr.A14279 Fat.Nr.609398965,A180 609398961,A183 609398962,A12426 609401169 Dt.01.04.2014.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 83,391 2014-04-29 2014-05-02 14421320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Mars Nr.Kontr.A17610 Fat.Nr.609398964,A174 609398960,A12329 609398973,A12328 609398974,A3352 609398972,A181 609398959 Dt.01.04.2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 154,698 2014-05-02 2014-05-02 16421320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Prill Ars. i Mesem Prof. (Konvikti).Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 7.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 25,617 2014-04-29 2014-05-02 14221320012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim postar muaji Mars Fat.Nr.127 & 164 Dt.31.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 5,929,250 2014-05-02 2014-05-02 17021320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Prill. Permb. Borde.Pagese Nr.Perf.668.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 70,000 2014-04-29 2014-05-02 15221320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Ushqime.Fat.Nr.89 Dt.09.01.2014 Kontr. Shtese Dt.05.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) DOGEL Mat 43,160 2014-04-29 2014-05-02 15821320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Buke Gruri.Fat.Nr.523 Dt.14.02.2014 & Fat.Nr.550 Dt.03.03.2014.Kontr. Shtese Dt.05.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) DOGEL Mat 181,712 2014-04-29 2014-05-02 15621320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Mish Viçi.Fat.Nr.523 Dt.14.02.2014 & Fat.Nr.550 Dt.03.03.2014.Kontr. Shtese Dt.05.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) UJESJELLESI Mat 526 2014-04-30 2014-05-02 16121320012014 Uje Bashk. Burrel (2132001) Lik.Uje muaji Mars.Diferenc.Fat.Nr. 120 Dt.01.04.2014 Kontr.Nr.8084.